Black Friday – dlaczego warto skorzystać z okazji?

6 listopada 2023, Kategoria: Blog

black friday

Już niedługo Black Friday, czyli najważniejszy dzień dla każdego miłośnika wyprzedaży! Jak co roku przypada on w ostatni piątek listopada. Czy wiesz, na jakie korzyści możesz liczyć? Poznaj nieco bliżej historię Black Friday i sprawdź, dlaczego właśnie w tym dniu warto skorzystać z wyjątkowych okazji!

Kilka słów o tradycji Black Friday

Na początku warto zastanowić się, skąd wziął się właściwie taki dzień jak Black Friday. Otóż swoje początki miał w lat 60. ubiegłego wieku, co więcej święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Ma też związek ze Świętem Dziękczynienia. Dlaczego? Wynikało to z faktu, że dzień po świętowaniu wielu Amerykanów nie szło do pracy, przez co wykorzystywali swój wolny czas na zrobienie zakupów. Dla właścicieli sklepów była to świetna okazja do zdobycia klientów, z tego powodu dodatkowo zachęcali ich licznymi promocjami. Tym samym piątek po Święcie Dziękczynienia stał się dniem, w którym można było kupić wiele produktów w niższych cenach.

Skoro już znamy historię, to warto też wiedzieć skąd akurat taka nazwa. Prawdopodobnie wiąże się to z czarnym atramentem, którym właściciele sklepu zapisywali swoje zyski. Inna teoria mówi o zakupowym szaleństwie w 1961 roku, pechowo zakończonym interwencją policji oraz paraliżem zakorkowanego miasta – funkcjonariusze określili tłumy ludzi i zakorkowane ulice mianem ,,czarnego piątku’’.

Black Friday w Polsce – jakie korzyści ze sobą niesie?

Black Friday jest bardzo popularny również w Polsce i coraz więcej sklepów właśnie w tym dniu oferuje wyjątkowe promocje. Przeceny nierzadko sięgają kilkudziesięciu procent! W tym świecie zakupów biorą udział zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Wypada on w ostatni piątek listopada, a to znaczy, że jest świetną okazją do upolowania świątecznych prezentów w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto przy tym podkreślić, że przeceny dotyczą pełnowartościowych produktów. A zatem, w jaki sposób można dowiedzieć się, która marka planuje promocje? Otóż większość sklepów informuje z wyprzedzeniem o planowanych wyprzedażach, najczęściej za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zazwyczaj z promocji można skorzystać po wpisaniu specjalnego kodu, który znajduje się w widocznym miejscu na stronie internetowej.

Black Friday w Super-Cars!

Marzysz o przejażdżce samochodem wyścigowym? A może chcesz zrobić niespodziankę bliskiej osobie i zamówić dla niej jazdę po torze super autem? Przy okazji Black Friday masz szansę zarezerwować przejazd w znacznie niższej cenie! Super-Cars od lat bierze udział w tej popularnej akcji promocyjnej. Oferujemy niezwykle atrakcyjne rabaty, dlatego też gorąco zachęcamy do regularnego śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie informujemy o najnowszych promocjach. Przekonaj się, że jazda Lamborghini, Subaru Impreza, Porsche lub Ferrari nie musi być droga! Szczególnie zachęcamy do zakupu vouchera na przejazd sportowym autem, który świetnie sprawdzi się jako prezent dla bliskiej osoby – co więcej obdarowany może wykorzystać go w ciągu dwóch lat! To niewątpliwy atut. Zapewnij sobie lub bliskim niesamowite wrażenia!

Sprawdź także:

DOSKONAŁA ZABAWA DLA FIRM: JAK ZORGANIZOWAĆ TEAM BUILDING NA TORZE WYŚCIGOWYM?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *