Co daje tryb sport w samochodzie?

7 lutego 2022, Kategoria: Blog

tryb sport Lamborghini Huracan

Chciałbyś przejechać się autem na maksymalnych osiągach? Wystarczy przełączyć jazdę w tryb „sport” i odkryć wszystkie możliwości samochodu. To świetne rozwiązanie przede wszystkim dla amatorów szybkiej jazdy. Dzięki niemu z łatwością uda Ci się zmienić parametry pracy pojazdu, który od tej pory będzie działał na najwyższych obrotach silnika. Sprawdź, jak tryb sport wpływa na samochód!

Jak działa tryb sport w praktyce?

Jeśli interesuje Cię jazda sportowym samochodem i chciałbyś pokonywać kilometry na specjalnym przyspieszeniu, tryb sport jest właśnie dla Ciebie! Gdy tylko go włączysz, auto stanie się bardziej czułe na przycisk gazu – nawet lekkie dociśnięcie wpłynie na zwiększenie obrotów silnika. Jednocześnie w trybie sport cały układ kierowniczy pracuje znacznie ciężej niż w przypadku trybu zwykłego lub eco, co wiąże się z wyczuwaniem charakterystycznego oporu. Wyposażone w niego samochody sprawiają, że poczujesz, czym jest jazda rajdowa. Błyskawicznie osiągają satysfakcjonujące przyspieszenie, ale musisz się liczyć z pewną niedogodnością – znacznie wyższym zużyciem paliwa.

Tryb sport – w jakich autach jest dostępny?

Chcesz sprawdzić w praktyce, czym jest jazda samochodem w trybie sport? Najlepiej wypróbuj ją w aucie klasy premium, gdyż wtedy zalety okażą się nieprawdopodobne. Co ciekawe przełączniki na jazdę sportową pojawiły się w ekskluzywnych pojazdach jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Natomiast obecnie luksusowe samochody oraz typowo sportowe pojazdy mają go już w standardzie.

Amortyzatory w trybie sport

Luksusowe auta mają regulowane amortyzatory, dzięki którym jazda w trybie sport staje się wyjątkowo komfortowa. Przechyły nadwozia zostają skutecznie wyeliminowane. Podczas prowadzenia możesz liczyć na wyregulowanie poziomu niwelowania nierówności, dzięki czemu poczujesz się pewniej za kierownicą. Osoby często korzystające z trybu sport zaznaczają, że dzięki niemu jazda z jednej strony ma bardziej agresywny charakter, a z drugiej z łatwością można zapanować nad autem. Sportowe pojazdy pozwalają pokonywać odległości ze znacznym przyspieszeniem, bez ryzyka utraty panowania nad kierownicą.

Jak tryb sport wpływa na dźwięk silnika?

Niemal od razu po uruchomieniu samochodu w trybie sport możesz usłyszeć charakterystyczny dźwięk silnika. Jego głośna praca dodatkowo wpływa na wyjątkowe wrażenia z ekstremalnej jazdy. W najlepszych samochodach wyposażonych w ten tryb możesz poczuć się, jak na torze wyścigowym. Silnik sprawia wrażenie bardziej agresywnego. Co więcej, w niektórych modelach aut stosuje się syntetyzowane odgłosy silnika, emitowane przez głośniki. W wybranych samochodach wyjątkowe efekty dźwiękowe są spowodowane otwieraniem i zamykaniem się mechanicznych klap w układzie wydechowym.

Jakie auto warto wybrać do jazdy w trybie sport?

Jeśli chciałbyś sprawdzić tryb sport w praktyce, wybierz ekskluzywne modele aut, na przykład Lamborghini Huracan, Porsche 911, Ford Mustang czy Dodge Challenger. Warto skusić się chociażby na przejazd Ferrari Italia po torze wyścigowym. Ten model auta został wyposażony w specjalny przycisk Manettino, dzięki któremu z łatwością możesz regulować tryby jazdy, trzymając dłonie na kierownicy. Maksymalna prędkość Ferrari Italia to nawet 340 kilometrów na godzinę!

Podsumowanie

Przekonaj się, jak działa tryb sport w najlepszych sportowych autach! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Proponujemy jazdy po torach samochodami sportowymi najwyższej klasy. Wybierz dla siebie wymarzony model i sprawdź, na jakie osiągi możesz liczyć przy sportowym trybie. Udostępniamy auta klasy premium, w tym Lamborghini Huracan czy Aston Martin Vanquish – zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *