Czy jazda po torze wyścigowym zimą jest możliwa?

7 listopada 2022, Kategoria: Blog

jazda po torze wyścigowym zimą

Wiele torów wyścigowych jest czynnych przez cały rok, co pozwala na odbycie jazdy również zimą. Czy jednak na pewno jest to dobry pomysł? Opady śniegu i minusowa temperatura wpływają na bardzo trudne warunki na torze. Sprawdź, z jakim ryzykiem wiąże się jazda po torze wyścigowym zimą!

Jazda samochodem wyścigowym po zaśnieżonym torze

Tor wyścigowy pokryty śniegiem to prawdziwe wyzwanie dla każdego kierowcy. Nawet najbardziej doświadczeni miłośnicy szybkiej jazdy mają trudności z poruszaniem się samochodem w tak trudnych warunkach. Musisz pamiętać, że pokryte śniegiem drogi utrudniają osiągnięcie satysfakcjonujących prędkości. Przy nieco szybszej jeździe nietrudno wpaść w poślizg, dlatego w trosce o własne bezpieczeństwo lepiej zdjąć nogę z gazu. Tym samym decydując się na zimową przejażdżkę po torze wyścigowym, nie jesteś w stanie sprawdzić rzeczywistych możliwości samochodu wyścigowego. W praktyce, z obawy o własne bezpieczeństwo większość kierowców zainteresowanych tą atrakcją, porusza się prędkością rzędu kilkudziesięciu kilometrów na godzinę.

Zimą łatwiej stracić panowanie nad kierownicą

Jazda po torze wyścigowym często sprowadza się do pokonywania ostrych zakrętów. Jak jednak w bezpieczny sposób poruszać się po takiej trasie, gdy jest pokryta lodem i śniegiem? W takim przypadku nietrudno o utratę panowania nad samochodem. Nawet wieloletni kierowcy mają problem z płynnym pokonywaniem ostrych zakrętów, szczególnie jeśli poruszają się autem sportowym. W efekcie przejażdżka po torze wyścigowym zimą jest po prostu mniej bezpieczna, a pokryta śniegiem nawierzchnia nie gwarantuje optymalnej przyczepności. Jeśli zależy Ci na dynamicznej jeździe, lepiej zrezygnuj z testowania samochodu sportowego zimą.

Dla kogo jazda po torze wyścigowym zimą jest dobrym pomysłem?

Pomimo trudnych warunków jazdy w wielu miejscach możesz wykupić jazdę po torze wyścigowym w zimowej aurze. Jeżeli jednak nie jesteś doświadczonym kierowcą i na co dzień nie poruszasz się po ekstremalnie trudnych trasach, zimowa przejażdżka sportowym samochodem nie będzie dobrym pomysłem. Z tej atrakcji mogą natomiast skorzystać osoby, które często wyjeżdżają w góry i są zmuszone do pokonywania zaśnieżonych i oblodzonych tras. To dobra okazja, aby poćwiczyć jazdę w ekstremalnych warunkach. Pamiętaj jednak, że zimowa aura nie pozwoli Ci sprawdzić Twoich wszystkich umiejętności, chociażby w zakresie pokonywania zakrętów przy znacznym przyspieszeniu. Jeśli zależy Ci głównie na tego typu wyzwaniach, lepiej skorzystaj z możliwości przejechania się po torze wyścigowym w bardziej sprzyjających warunkach. W Super-cars możesz zarezerwować jazdę w sezonie wiosenno-letnim, co pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał sportowych samochodów.

Podsumowanie – jazda po torze wyścigowym zimą

Jak zatem widzisz, jazda zimą najczęściej nie będzie dobrym pomysłem. Lepiej postawić na przejażdżkę kiedy pogoda za oknem jest sprzyjająca. Skorzystaj z naszej oferty i zarezerwuj jazdę po torze wyścigowym w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Proponujemy przejażdżki od wiosny do jesieni, z wyłączeniem sezonu zimowego. Dzięki temu możesz wykorzystać maksymalny potencjał sportowego auta, bez ograniczeń spowodowanych niesprzyjającą aurą. Marzysz o przejażdżce BMW E92 M2, Fordem Mustangiem, a może Mitsubishi Lancer Evo? Sprawdź naszą ofertę i wybierz dla siebie odpowiedni model auta!

Czytaj też: Jak przygotować auto na zimę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *