Czym jest ozonowanie samochodu?

5 września 2022, Kategoria: Blog

ozonowanie samochodu

Czy zauważyłeś, że wnętrze Twojego samochodu nie jest już tak świeże, jak kiedyś? A może wyczuwasz w nim nieprzyjemny zapach dymu papierosowego bądź pozostałości po jedzeniu? Niezależnie od przyczyny drażniącego zapachu doskonałym sposobem na odświeżenie kabiny będzie ozonowanie. Dzięki temu procesowi szybko zadbasz nie tylko o świeżość w swoim aucie, ale także o zdrowie.

Ozonowanie samochodu – jakie ma zalety?

Ozonowanie dogłębnie dezynfekuje kabinę samochodu i pomaga w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów. Cząsteczki ozonu wnikają w najmniejsze szczeliny, utleniając zanieczyszczenia. W efekcie po tej czynności w Twojej kabinie pozostanie jedynie tlen. Warto podkreślić, że ta forma dezynfekcji jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Nie tylko usuwa nieprzyjemne zapachy, ale także likwiduje szkodliwe wirusy, bakterie czy zarodniki grzybów i pleśni. Pomaga pozbyć się alergenów, dlatego częste ozonowanie jest szczególnie zalecane dla osób skłonnych do alergii. Dobrze przeprowadzony proces dezynfekcji wykazuje skuteczność przy neutralizowaniu zapachów różnego pochodzenia. Dzięki ozonowaniu zapomnisz nie tylko o zapachu dymu papierosowego czy psiej sierści, ale także różnych chemikaliów.

Jak przygotować się do ozonowania?

Zazwyczaj wystarczy niecała godzina, aby za pomocą cząsteczek ozonu skutecznie odświeżyć całą kabinę samochodu – w przypadku bardziej intensywnych zapachów należy liczyć się z dłuższym czasem dezynfekcji. Przed rozpoczęciem ozonowania należy odpowiednio przygotować wnętrze auta. Najlepiej wyprać dywaniki, wyczyścić tapicerkę i przetrzeć deskę rozdzielczą. W samochodzie nie powinny zalegać śmieci i niepotrzebne przedmioty. Ważne jest, aby po czyszczeniu zaczekać, aż wszystkie powierzchnie będą idealnie suche. Dopiero teraz można rozpocząć proces dekontaminacji. W przypadku stosowania ozonatora wewnętrznego należy ustawić go na dole po stronie pasażera – z tej pozycji ozon szybko wniknie do parownika klimatyzacji. Podczas ozonowania zaleca się włączenie wentylacji oraz klimatyzacji, natomiast po skończonym procesie trzeba przewietrzyć samochód.

Jak często należy ozonować auto?

Każdy kierowca powinien przynajmniej raz w roku przeprowadzać ozonowanie samochodu. Jeśli jednak w aucie często są przewożone psy lub koty, a dodatkowo kierowca lub pasażer pali papierosy, można dezynfekować wnętrze kabiny nawet co miesiąc. Częstotliwość zależy zatem od sposobu użytkowania samochodu. Zaleca się także częstszą dekontaminację, jeżeli z pojazdu korzystają osoby zmagające się z alergią. Całkowity koszt ozonowania oscyluje w granicach 100 zł.

Ozonowanie samochodu – podsumowanie

Regularne ozonowanie to obowiązek każdego właściciela auta. Wiemy o tym także w SuperCars, dlatego proponujemy klientom samochody sportowe w idealnym stanie i z oczyszczoną klimatyzacją. Sprawdź naszą ofertę! Interesuje Cię jazda po torze wyścigowym? Przekonaj się, jak pokonuje się odległości szybkim samochodem najwyższej klasy. Wybierz dla siebie dogodną lokalizację – nasza usługa jest dostępna na różnych torach wyścigowych w wielu polskich miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *