Jak jeździć po torze wyścigowym

20 grudnia 2021, Kategoria: Blog

Posiadasz sportowy samochód i chcesz sprawdzić maksimum jego możliwości? A może masz po prostu okazję w praktyce przetestować osiągi wynajętego auta? W każdym wypadku najbezpieczniej jest odwiedzić tor wyścigowy. To doskonałe miejsce, w którym możesz zweryfikować w praktyce swoje umiejętności kierowcy, ale też w bezpieczny sposób poznać maksymalne możliwości pojazdu. Czy jednak wiesz jak jeździć po torze wyścigowym? Zanim się na to zdecydujesz, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Pierwsza jazda po torze wyścigowym – jak się przygotować?

Jednym z pierwszych kroków, które dzielą Cię od niezapomnianych przeżyć, jest wybór samochodu, jakim chcesz się przejechać. Jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem sportowego modelu, którym z uwagi na zwykle bardzo niskie zawieszenie, ciężko by Ci było poruszać się po polskich drogach, możesz takie auto wypożyczyćJazda super autem po miejskich i podmiejskich ulicach może skończyć się awarią zawieszenia. To właśnie dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca do bezpiecznej jazdy.

W naszej ofercie znajdziesz najbardziej pożądane, poszukiwane modele, o których marzy każdy fan motoryzacji. Dzięki odpowiednio przystosowanemu torowi wyścigowemu możesz bezpiecznie jeździć wypożyczonym samochodem, bez obaw o uszkodzenie podwozia, bez ryzyka kolizji z innymi użytkownikami ruchu i bez zmartwień o pieszych, którzy na miejskich drogach mogą stanowić dodatkowe zagrożenie. Po wyborze samochodu, a w naszej ofercie jest on naprawdę szeroki, rezerwujesz datę jazdy i stawiasz się w wybranym miejscu o ustalonej godzinie.

Jak prawidłowo jeździć po torze wyścigowym?

Jeśli chcesz poznać sposób na to, jak jeździć po torze wyścigowym, w pierwszej kolejności musisz pamiętać o zachowaniu prawidłowej postawy za kółkiem, która pozwoli Ci utrzymać maksymalną kontrolę nad samochodem. Bezpieczna jazda po torze wyścigowym to kilka prostych zasad:

  • Prawidłowe ustawienie pozycji za kierownicą (sprawdź, czy dosięgasz swobodnie wszystkich pedałów i trzymasz dłonie we właściwej pozycji)
  • Ręce kierowcy powinny być ustawione na godzinie 3 i 9 – ułatwi to kontrolę nad pojazdem podczas wchodzenia w zakręty.
  • Poznanie toru – wybierz więcej niż jedno okrążenie – przed zwiększeniem prędkości warto najpierw poznać dokładnie budowę toru.
  • Kontrola nad pojazdem – domyślamy się, że sportowe auto aż się prosi o rozwinięcie prędkości do maksimum, ale jeśli nie czujesz się w nim pewnie – kontroluj prędkość.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tego, jak jeździć po torze wyścigowym wybierz Pakiet VIP Extreme, w ramach którego przed jazdą odbywa się szkolenie uczestników. Jeżeli interesuje Cię przejażdżka sportowym samochodem – skorzystaj z naszej oferty! Poza szerokim wyborem torów wyścigowych zlokalizowanych w różnych częściach Polski zyskujesz również dostęp do atrakcyjnej floty super samochodów. Z naszą ofertą wymarzona przejażdżka Ferrari po torze, czy też od dawna planowana przejażdżka Lamborghini po torze może stać się niezapomnianym przeżyciem, które zachowasz w pamięci przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *