Jak wybrać pierwszy sportowy samochód?

11 lipca 2022, Kategoria: Blog

pierwszy samochód sportowy

Kupujesz swoje pierwsze sportowe auto? Wybór nie może być przypadkowy, szczególnie jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z ultraszybkimi pojazdami. Chociaż tego typu samochody przyciągają uwagę przede wszystkim samym designem, nie należy się nim kierować. Sprawdź, co musisz wziąć pod uwagę, wybierając auto o sportowym charakterze!

Z jakim silnikiem powinien być pierwszy samochód sportowy?

Wybór odpowiedniego auta zawsze powinien być podyktowany przede wszystkim parametrami silnika. Jeśli będzie to Twój pierwszy sportowy samochód, postaw na pojazd o stosunkowo niedużej masie. Takie auta są wyposażane w silniki o mniejszej pojemności. Kierowcom bez doświadczenia w prowadzeniu ultraszybkich samochodów zaleca się pojazdy z silnikami o maksymalnej pojemności do trzech litrów. Takie auta są lżejsze, co wpływa na utrzymanie niedużego nacisku na przednią oś. W efekcie pojazd z mocnym silnikiem o niedużej pojemności jest wygodny w prowadzeniu i nawet początkujący kierowcy świetnie sobie radzą za kółkiem.

Samochód sportowy a dynamiczna i bezpieczna jazda

Sportowe auto powinno wyróżniać się szczegółowymi parametrami, które zapewniają gwarancję dynamicznej, a przy tym bezpiecznej jazdy. Musi posiadać tarczowy układ hamulcowy, aby możliwe było skuteczne zatrzymanie pojazdu przy znacznej prędkości. Ważną kwestią jest także dynamiczne wspomaganie układu kierowniczego, co z kolei bezpośrednio wpłynie na komfort jazdy. Dobry samochód sportowy musi jak najlepiej trzymać się drogi. Pod tym kątem należy zwrócić uwagę na obecność wielowahaczowego zawieszenia. Istotna jest również odpowiednia amortyzacja, która dodatkowo wpłynie na płynną jazdę.

Pierwszy samochód sportowy – jazda próbna obowiązkowo przed zakupem

Nikt nie lubi kupować kota w worku, dlatego przed wybraniem konkretnego samochodu wyścigowego należy umówić się na jazdę próbną. To bardzo ważne, aby w praktyce sprawdzić, czy kierowanie takim pojazdem nie okaże się dla Ciebie za trudne. Podczas przejażdżki przekonasz się, czy dany model auta pozwala na dynamiczną jazdę z zachowaniem poczucia bezpieczeństwa. Szczególną uwagę należy zwrócić na płynne wykonywanie manewrów. Jazda próbna to też świetna okazja, aby sprawdzić, czy nadwozie w wybranym modelu nie stawia zbyt dużego oporu. Można również poczuć, jak w praktyce wygląda kwestia przyczepności opon podczas jazdy w różnych prędkościach.

Przejażdżka samochodem wyścigowym na torze

Zanim zdecydujesz się na idealne auto sportowe, wybierz się na jazdę samochodem sportowym po torze wyścigowym. Dzięki temu sprawdzisz pojazd w ekstremalnych warunkach i uświadomisz sobie, czego tak naprawdę oczekujesz. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – udostępniamy klientom nowoczesne samochody sportowe kultowych marek. Jeśli chcesz porównać między sobą dwa modele, polecamy pojedynki samochodów. Dzięki nam możesz w praktyce przekonać się, czym różni się prowadzenie na przykład Dodge Vipera od Dodge’a Challengera lub Subaru Impreza STI od Mitsubishi Lancer Evo 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *