Jak zabezpieczyć samochód przed zimą?

20 listopada 2023, Kategoria: Blog

jak zabezpieczyć samochód przed zimą

Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto już teraz zastanowić się nad zabezpieczeniem auta przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Minusowe temperatury, wilgoć i opady mogą uszkodzić nie tylko karoserię, ale także szyby i koła. Sprawdź więc już teraz, jak zabezpieczyć samochód przed zimą!

Jak zabezpieczyć samochód przed zimą – zadbaj o koła!

Przygotowując auto na zimę, koniecznie musisz pamiętać o kołach, a konkretniej – oponach i felgach. To one w szczególności będą one narażone na bezpośredni kontakt z błotem, śniegiem, solą drogową i innymi zanieczyszczeniami. Właśnie z tego powodu musisz je dokładnie zabezpieczyć. W tym celu możesz zdecydować się na woskowanie, wybierając preparat chroniący przed uszkodzeniem. Co więcej wosk doskonale ograniczy przywieranie brudu. Pamiętaj jednak, aby przed jego nałożeniem dokładnie wyczyścić koła. Felgi możesz też pokryć specjalną powłoką ceramiczną. Będzie ona skutecznym zabezpieczeniem nie tylko przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi, ale także pyłem z klocków hamulcowych.

Zabezpieczenie karoserii przed zimą – co warto wiedzieć?

Zimą szczególnie ważna jest pielęgnacja karoserii. Wszystko po to, aby nie została ona uszkodzona przez śnieg, piasek czy sól drogową. Tak więc, co należy zrobić przed nadejściem pierwszych mrozów? Przede wszystkim musisz dokładnie umyć samochód od zewnątrz, najlepiej wybierając wieloetapowe mycie detailingowe. Następnie, nawet jeśli nie zobaczysz żadnych zabrudzeń, koniecznie przeprowadź glinkowanie. Dlaczego to takie ważne? Otóż dzięki profesjonalnej glince uda Ci się pozbyć nalotu niewidocznego gołym okiem. Dopiero na tym etapie możesz zabezpieczyć powłokę lakierniczą za pomocą wosku, chroniąc karoserię przed działaniem niskich temperatur oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Alternatywą dla wosku jest wybór powłoki ceramicznej. Taka warstwa ochronna skutecznie zabezpieczy Twój lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto też wiedzieć, jak dokładnie działa powłoka ceramiczna. Otóż jej specjalnie opracowana formuła wchodzi w reakcję chemiczną z powierzchnią lakieru samochodowego, tworząc niewidzialną warstwę ochronną.

Jak ochronić przednią szybę samochodu?

Jazda zimą wiąże się z częstą potrzebą przecierania szyby, na której zbierają się opady deszczu, śniegu lub błoto pośniegowe. Dlatego też również o nią musisz dobrze zadbać. Pomocne w takim przypadku okażą się profesjonalne preparaty. Dobrym wyborem będzie tak zwana niewidzialna wycieraczka do szyb – to ciekawy środek znacznie poprawiający widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych. Jak dokładnie działa? Otóż preparat tworzy niewidzialną powłokę hydrofobową, która szybko odprowadza wodę i zapobiega przyleganiu zanieczyszczeń. Dzięki niej można przedłużyć żywotność szyb, nie narażając ich na bezpośredni kontakt ze szronem, śniegiem czy błotem pośniegowym.

Podsumowanie

Nie czekaj na pierwsze opady śniegu i z odpowiednim wyprzedzeniem zabezpiecz swoje auto przed zimą. Dzięki nowoczesnym preparatom do ochrony lakieru, uda Ci się zadbać o estetyczny wygląd karoserii, nawet w przypadku bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Nie zapomnij także o zabezpieczeniu kół oraz przedniej szyby.

Czytaj także:

AKUMULATOR ZIMĄ – JAK O NIEGO DBAĆ?

PAROWANIE SZYB W SAMOCHODZIE – JAK SOBIE PORADZIĆ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *