Jakie marki samochodów sportowych trzeba znać?

13 lutego 2023, Kategoria: Blog

Lamborghini - popularne marki samochodów sportowych

Niektóre marki samochodów są uznawane za kultowe i cieszą się rozpoznawalnością nawet wśród osób, które na co dzień nie interesują się motoryzacją. Wśród nich znajdziesz wiele aut sportowych wyróżniających się wyjątkowymi osiągami lub charakterystycznym wyglądem. Sprawdź, które marki  samochodów sportowych są najbardziej znane nie tylko wśród fanów ultraszybkich samochodów.

Oto popularne marki samochodów sportowych!

Aston Martin

Auta sygnowane marką Aston Martin od lat uchodzą za luksusowe, przyciągając uwagę typowo sportowym wyglądem. Nie da się ukryć, że na ich popularność wpłynęła także szeroko pojęta popkultura. To właśnie samochód tego producenta pojawił się w serii filmów o agencie 007. Aston Martin kojarzy się głównie z autami sportowymi, SUV-ami i pojazdami luksusowymi, ale oferta marki jest znacznie bardziej zróżnicowana. Już od 1980 roku ten brytyjski producent co jakiś czas prezentuje samochody koncepcyjne, inspirowane głównie sportowym designem. Marka kojarzy się również z autami typowo wyścigowymi, które świetnie sprawdzają się na torze.

Ferrari

Ferrari to kolejna marka, którą powinni znać nie tylko fani samochodów sportowych. Wiele sygnowanych nią modeli w pełni zasługuje na miano legendarnych. Można wspomnieć chociażby o Enzo, F430, Italia czy California. Znakiem charakterystycznym aut tego włoskiego producenta jest logo – czarny rumak na żółtym tle. Chociaż Ferrari zdobyło rozpoznawalność głównie jako marka samochodów wyścigowych, w swojej ofercie ma również wiele modeli użytkowych.

Porsche

Do grona kultowych marek samochodów należy także zaliczyć Porsche. Cieszy się ona popularnością głównie jako producent aut sportowych i wyścigowych. Nie każdy jednak wie, że Porsche ma na koncie także wiele modeli ciągników, czołgów i pojazdów prototypowych. Natomiast do najbardziej znanych modeli tej marki zaliczamy samochody sportowe, takie jak chociażby Porsche 911. Ten kultowy pojazd wciąż jest produkowany – obecnie została wprowadzona jego ósma generacja.

Lamborghini

Nawet jeśli nie śledzisz nowinek ze świata motoryzacyjnego, z pewnością znasz markę Lamborghini. To kolejny kultowy producent w naszym zestawieniu, który kojarzy się z segmentem samochodów sportowych. Co ciekawe, na początku jego działalność skupiała się wokół traktorów. Podobno motywacją do stworzenia pierwszego sportowego auta była dyskusja pomiędzy Enzo Ferrarim a Ferruccim Lamborghini, pod wpływem której drugi z rozmówców postanowił udowodnić, że potrafi skonstruować samochód o sportowych osiągach. Tak właśnie powstał 12-cylindrowy model Lamborghini 350 GTV, który pod wieloma względami przewyższył motoryzacyjne propozycje marki Ferrari.

Podsumowanie – popularne marki samochodów sportowych

Ferrari, Aston Martin, Lamborghini i Porsche, to marki, które cieszą się rozpoznawalnością na całym świecie. Sygnowane nimi samochody są obiektem marzeń wielu amatorów pojazdów sportowych. Chciałbyś przekonać się, jak to jest prowadzić tak wyjątkowe auto? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! Możesz u nas zarezerwować przejażdżkę po torze wyścigowym Porsche 911, Ferrari Italia lub Lamborghini Huracan.

Czytaj także:

Kultowe auta – poznaj legendy motoryzacji

Lamborghini – ciekawostki na temat marki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *