Jakie samochody sportowe były popularne w latach 60.?

23 maja 2022, Kategoria: Blog

samochody sportowe Jaguar

Lata sześćdziesiąte to jeden z ulubionych okresów fanów motoryzacji. W tym czasie popularnością cieszyły się też samochody sportowe, które do dzisiaj są uznawane za kultowe. Takie marki, jak Porsche, Aston Martin, Jaguar czy Mercedes-Benz, właśnie w tych latach tworzyły jedne z najpiękniejszych samochodów sportowych. Sprawdź, które modele były najpopularniejsze!

Aston Martin DB5

W 1964 roku na ekranach kin pojawił się Goldfinger, rozpalając wyobraźnię fanów najsłynniejszego agenta 007. To właśnie w tej produkcji można było podziwiać model DB5 marki Aston Martin. W latach 60. to wyjątkowe auto momentalnie stało się jednym z lepiej rozpoznawalnych pojazdów. Zwrócili na nie uwagę przede wszystkim fani szybkich samochodów, ponieważ mogło poruszać się z prędkością 233 km/h.

Porsche 911

W latach 60. kultowym modelem był także samochód sportowy Porsche 911. Warto podkreślić, że współcześnie pojazd wciąż jest udoskonalany, a jego najnowsza wersja pochodzi z 2018 roku. Auto z lat 60. wyróżniało się wieloma charakterystycznymi elementami wyposażenia, takimi jak silnik chłodzony powietrzem. Kierowcy mogli zdecydować się na model z 4- lub 5-biegową manualną skrzynią biegów.

Jaguar E-Type

Ikonicznym samochodem z lat 60. jest również Jaguar E-Type. Jego znakiem rozpoznawczym była wydłużona maska oraz zaokrąglone kształty. Wyjątkowy design został uzupełniony chromowanymi elementami, między innymi w postaci zderzaków. Silnik tego wyjątkowego auta miał moc 265 koni i zasilały go trzy gaźniki. Co ciekawe, samochód przyspieszał do 100 km/h zaledwie w osiem sekund.

Lamborghini Miura

Zastanawiasz się, jakie auta w latach sześćdziesiątych cieszyły się szczególną popularnością wśród najbogatszych? Do tego grona z pewnością należy zaliczyć sportowy samochód Lamborghini Miura. Jego głównym atutem były niesamowite osiągi – pojazd mógł rozpędzić się nawet do 282 km/h, co również w dzisiejszych czasach jest bardzo dobrym wynikiem. Wydłużona, zaokrąglona maska dodatkowa podkreślała jego wyjątkowy design.

Mercedes-Benz 300

Miłośnicy klasyków od zawsze szczególnie cenili sobie samochody marki Mercedes-Benz. Na początku lat 60. na ulicach królował kultowy model 300, którego produkcja rozpoczęła się w poprzednim dziesięcioleciu. Było to auto z tylnym napędem, produkowane w dwóch wersjach skrzyni biegów – 4-biegowej manualnej i 3-biegowej automatycznej. Wśród fanów klasyków największym zainteresowaniem cieszył się kabriolet Mercedes-Benz 300, który przykuwał uwagę nadwoziem typu hardtop i dłuższym rozstawem osi.

Samochody sportowe lata 60. – podsumowanie

Marki samochodów znane z lat sześćdziesiątych wciąż są na topie, proponując kierowcom luksusowe samochody sportowe. Chciałbyś przejechać się jednym z takich modeli? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Możesz u nas zarezerwować przejazd po torze samochodem Porsche 911 lub wybrać inną markę. Proponujemy najnowocześniejsze auta, takie jak Aston Martin Vanguish. Poznaj całą naszą flotę pojazdów, wśród których znajdziesz sportowe samochody inspirowane klasykami z lat sześćdziesiątych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *