Jazda po torze – jak się przygotować?

14 marca 2022, Kategoria: Blog

Subaru Impreza STI

Chciałbyś spróbować swoich sił na torze wyścigowym? Jeśli odpowiednio przygotujesz się do tego doświadczenia, z łatwością zrozumiesz, na czym polega jazda po torze ze sporą prędkością. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, zanim uruchomisz silnik!

Wygodna pozycja za kierownicą

Zawodowi kierowcy wyścigowi często podkreślają, że bardzo ważne jest przyjęcie właściwej pozycji za kierownicą. Musisz przede wszystkim poczuć się wygodnie, zapewniając sobie swobodny dostęp do kluczowych elementów samochodu. Zadbaj o odpowiednie wyregulowanie siedzenia. Powinieneś bez problemów sięgać pedałów, operując nimi nieco zgiętymi nogami. Jeśli zaś chodzi o kierownicę, nadgarstki powinny być swobodnie ułożone na jej górnej części, a całe ręce nieco ugięte. Pamiętaj też o dostosowaniu fotela do swojego wzrostu. Samochód sportowy okaże się znacznie łatwiejszy w kierowaniu, jeśli będziesz doskonale widział tor jazdy.

Wyczuj kierownicę

Bezpieczna jazda po torze wyścigowym zależy przede wszystkim od dobrego wyczucia kierownicy. Musisz być świadomy tego, że samochody sportowe pracują na innych obrotach niż zwykłe pojazdy. Tym samym, niewielkie przekręcenie kierownicy może skutkować gwałtownym skręceniem auta. Ważne jest, abyś trzymał ją w sposób umożliwiający swobodne prowadzenie. Z myślą o zachowaniu płynności jazdy, pamiętaj o niekrzyżowaniu rąk i unikaj przekładania dłoni po całej kierownicy.

Poznaj techniki jazdy po torze

Zanim zjawisz się na torze, poświęć czas na zapoznanie się z technikami jazdy. Dzięki temu pewniej poczujesz się za kierownicą i unikniesz błędów, które popełniają początkujący kierowcy. Przede wszystkim istotne jest samo hamowanie – nie zapominaj, aby wcisnąć pedał hamulca przed wejściem w zakręt. Jeśli zaś chodzi o samą prędkość, musisz wjeżdżać w zakręt wolniej, przyspieszając przy wychodzeniu na prostą. Jazda po torze wyścigowym to świetna okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę w praktyce – cała droga jest tylko dla Ciebie.

Jazda po torze – co musisz wiedzieć o przyspieszeniu?

Jazda samochodem wyścigowym to wyjątkowe doświadczenie przede wszystkim ze względu na znaczne przyspieszenie tego typu samochodów. Zanim siądziesz za kierownicą takiego auta, powinieneś pamiętać o porzuceniu swoich dotychczasowych przyzwyczajeń. Nie możesz gwałtownie wciskać pedału gazu – w przeciwnym razie nadmierna prędkość wbije Cię w fotel, a Ty utracisz płynność jazdy. Bądź przygotowany na konieczność nauczenia się prawidłowego dostosowywania prędkości do wykonywanych manewrów.

Podsumowanie – jazda po torze

Chcesz przekonać się, jak w praktyce wygląda jazda samochodem sportowym na torze? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Proponujemy luksusowe auta o wyjątkowym przyspieszeniu oraz trasy dostosowane do osiągania zawrotnych prędkości. Do dyspozycji klientów oddajemy tory w różnych destynacjach. Możesz też zamówić przejazd dla bliskiej osoby – taki prezent motoryzacyjny na pewno ucieszy nie tylko fanów sportowych aut. Wybierz na przykład przejazd Ferrari po torze lub Lamborghini i poznaj osiągi luksusowych samochodów renomowanych marek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *