Jazda sportowa – postaw na odpowiednie przygotowanie!

21 marca 2022, Kategoria: Blog

jazda sportowa

Marzy Ci się przejażdżka samochodem sportowym po torze wyścigowym? Zanim usiądziesz za kierownicą luksusowego auta, postaraj się jak najlepiej przygotować do tego nowego doświadczenia. Pamiętaj, że jazda sportowa znacznie różni się od Twoich dotychczasowych motoryzacyjnych przyzwyczajeń.

Poznaj teorię jazdy sportowej

Zanim zjawisz się na torze, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z teorią jazdy sportowej. Wiele ciekawych materiałów na ten temat znajdziesz w sieci. Zapoznaj się z blogami motoryzacyjnymi, które są poświęcone temu zagadnieniu. Zwróć szczególną uwagę na różne techniki jazdy sportowej i zastanów się, którą z nich będziesz mógł wypróbować w praktyce.

Sprawdź swoje umiejętności

Do jazdy po torze sportowym samochodem możesz przygotować się także własnym autem, jeśli zostało ono wyposażone w tryb sportowy. Najlepiej poćwicz swoje umiejętności na pustym placu, na którym nie ma nierówności ani zbyt wielu przeszkód, chociażby w postaci studzienek. Zapoznaj się z filmikami instruktażowymi i spróbuj zachować odpowiednią pozycję. Ćwicząc gwałtowne hamowanie i rozpędzanie auta, możesz świetnie przygotować się do dalszych wyzwań, aby niebawem przesiąść się na luksusowy samochód sportowy.

Zadbaj o kondycję psychiczną i fizyczną

Jazda sportowym autem wymaga dobrego panowania nad kierownicą i świetnego refleksu. Jeśli czeka Cię jazda po torze wyścigowym, koniecznie musisz zadbać o swoją kondycję psychiczną – powinieneś usiąść za kółkiem zrelaksowany, wyspany i pełen energii. Pamiętaj, że do szybkiej jazdy niezbędne jest zachowanie koncentracji na maksymalnym poziomie. Ważna jest także kondycja fizyczna. Przed planowaną przejażdżką unikaj intensywnych treningów, które mogłyby osłabić Twoje nogi i ręce.

Jazda sportowa – poznaj tajniki pod okiem instruktora!

Jeśli chcesz dokładnie przygotować się do jazdy sportowym samochodem, możesz zdecydować się na szkolenie z profesjonalnym instruktorem. To świetne rozwiązanie, aby poznać wszystkie tajniki ułatwiające kierowanie autem po torze wyścigowym. Zachęcamy do wykupienia pakietu VIP Extreme, który obejmuje szkolenie z profesjonalistą oraz przejażdżkę za kierownicą jednego z luksusowych samochodów sportowych. W ramach prezentowanej oferty możesz liczyć także na dokładne omówienie popełnionych przez siebie błędów. Dzięki temu będziesz wiedział, co musisz poprawić w swojej jeździe sportowej, aby następnym razem usiąść za kierownicą lepiej przygotowanym. Dodatkowo otrzymasz niezbędne materiały szkoleniowe, które pomogą Ci zrozumieć specyfikę poruszania się autem z ekstremalnym przyspieszeniem.

Podsumowanie – jazda sportowa

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – proponujemy przejażdżki po torach wyścigowych w różnych miastach. Dysponujemy flotą luksusowych samochodów, wśród których na pewno znajdziesz dla siebie wymarzony model. Przygotuj się do jazdy sportowym samochodem tj. Ferrari, Lamborghini, czy Audi R8. Przekonaj się, na czym polega technika kierowania autem po torze wyścigowym w praktyce i w jaki sposób można kontrolować ekstremalne prędkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *