Kultowe auta – poznaj legendy motoryzacji

9 stycznia 2023, Kategoria: Blog

Ferrari Italia

Niektóre samochody sportowe bez problemu można nazwać kultowymi pojazdami. Popularne marki, takie jak Porsche, Ford czy Subaru, mogą pochwalić się wieloma legendarnymi modelami. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Porsche 911

Obok tego modelu auta nie sposób przejść obojętnie – szczególnie jeśli jesteś amatorem ultraszybkiej jazdy! Porsche 911 to kultowy samochód sportowy, który świetnie sprawdza się na torze wyścigowym. Jego znakiem rozpoznawczym są okrągłe reflektory oraz opływowy kształt, a sportowy wygląd idzie w parze z wyjątkowymi osiągami. Pod maską kryje się 385 KM w 6-cylindrowym silniku. Auto może osiągnąć prędkość do 293 km/h. Jednocześnie wyróżnia je doskonała zwrotność, która ułatwia pokonywanie trasy. Ten kultowy samochód w nieco ponad 4 sekundy przyspiesza do 100 km!

Subaru Impreza

Legendarnym autem można określić także model Subaru Impreza. Ten charakterystyczny samochód sportowy to jeden z tańszych pojazdów w swojej klasie, co dodatkowo wpływa na jego popularność. Wyróżnia się dużymi spojlerami w przedniej i tylnej części oraz usztywnionym zawieszeniem. Japoński producent zadbał o zachowanie odpowiednich parametrów, mając na uwadze komfort jazdy. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na zastosowanie napędu na cztery koła oraz silnika o mocy nawet 300 KM. Ten kultowy samochód może osiągnąć przyspieszenie rzędu 100 km w 5,2 sekundy.

Ford Mustang

Kolejną motoryzacyjną legendą jest Ford Mustang, czyli jeden z najbardziej znanych samochodów sportowych o kompaktowym nadwoziu (tzw. pony car). Najnowsze wersje tego modelu nawiązują do kultowego prototypu z lat 80., ale wyróżniają się bardziej opływową, aerodynamiczną sylwetką. Producent zdecydował się na wprowadzenie wielu sprawdzonych rozwiązań, czego dowodem jest obecność 15-calowych tarcz hamulcowych umożliwiających szybkie zatrzymanie auta. Należy też zwrócić uwagę na niezależne zawieszenie, które wpływa na lepszą trakcję i gwarantuje większą przyjemność z prowadzenia samochodu.

Dodge Viper

Na miano legendy motoryzacji naszym zdaniem zasługuje także Dodge Viper. Kultowy samochód charakteryzuje się wysoko osadzonymi reflektorami oraz opływowym kształtem. Jego znakiem rozpoznawczym jest także wyraźnie wydłużona maska i duże wloty powietrza, które znajdują się na krawędzi błotników. Auto osiąga maksymalną prędkość do 325 km/h i już w niespełna 4 sekundy może przyspieszyć do 100 km. Obecnie wciąż jest to jeden z najszybszych modeli amerykańskich samochodów, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród amatorów ekstremalnej jazdy.

Kultowe auta – podsumowanie

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z legendami motoryzacji i wypróbowania wybranych modeli na torze wyścigowym. Dzięki Super-cars możesz usiąść za kierownicą najbardziej kultowych samochodów sportowych. W ofercie znajduje się jazda po torze wyścigowym takimi modelami, jak Dodge Viper, Ford Mustang, Subaru Impreza czy Porsche 911. Możesz też zdecydować się na porównanie ze sobą kilku aut – zorganizujemy pojedynki samochodów w wybranej przez Ciebie lokalizacji.

Czytaj równieżCzym jeżdżą najbogatsi? Oto ich luksusowe auta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *