Kultowe samochody sportowe

7 marca 2022, Kategoria: Blog

samochody sportowe

Niektóre samochody sportowe w pełni zasługują na miano kultowych! Poznaj najpopularniejsze modele, które wciąż cieszą się uznaniem wśród kierowców. Takie marki, jak Lamborghini, Ferrari czy Bugatti, mogą pochwalić się wieloma kultowymi samochodami sportowymi.

Bugatti Veyron

To prawdziwy super-samochód, który nie przestaje przyciągać uwagi najbardziej wymagających kierowców. Produkowano go w latach 2005-2015 – i chociaż nie jest to najnowszy model, auto wciąż zachwyca wyjątkowymi osiągami. Rozpędza się do 100 km/h zaledwie w 2,5 sekundy, a maksymalna prędkość to ponad 400 km/h. Nic dziwnego, że jeszcze do niedawna był on określany jako najszybszy samochód sportowy na świecie. Auto przyciąga uwagę również charakterystycznym wyglądem, a za najbardziej rozpoznawalną wersję uznaje się model z czarną karoserią. Jazda tym samochodem sportowym to wielki przywilej!

Lamborghini Diablo

Do grona kultowych samochodów wyścigowych z pewnością należy zaliczyć Lamborghini Diablo! Ten model auta na początku lat dziewięćdziesiątych został uznany jako najszybszy na świecie – jego prędkość wynosiła do 329 km/h, co w tamtym czasie było zawrotnym osiągnięciem. Dodatkowo warto wspomnieć o błyskawicznym rozpędzaniu się do 100 km/h – auto już w 4 sekundy mogło poruszać się z taką prędkością.

Ferrari F40

Zanim Lamborghini Diablo zaczął święcić tryumfy na torach wyścigowych, numerem jeden wśród samochodów sportowych było Ferrari F40. Te kultowy model pod koniec lat osiemdziesiątych był określany mianem najszybszego pojazdu, osiągając prędkość niewiele niższą od swojego następcy – 320 km/h. W pamięci fanów zapisała się przede wszystkim czerwona odsłona tego kultowego auta. Przejazd Ferrari to niezapomniane przeżycie!

Lancia Stratos HF

Warto cofnąć się do początku lat siedemdziesiątych, kiedy to wyobraźnię amatorów szybkiej jazdy rozpalał samochód Lancia Stratos HF. Auto wyróżniało się krótkim rozstawem osi oraz dość lekką wagą, dzięki czemu na trasie było wyjątkowo zwrotne. Producent zdecydował się także na jego typowo rajdowe odsłony o mocy do 420 KM. Samochód przykuwał uwagę samym designem – w tamtych latach podkreślano jego drapieżny wygląd.

Subaru Impreza WRX STi

W latach 1993-2006 produkowano jedno z najbardziej rozpoznawalnych aut marki Subaru – model Impreza WRX STi. Ten sportowy samochód charakteryzował się turbodoładowaniem, które zapewniało mu wyjątkowe osiągi. Jego masywny wygląd nie każdemu przypadał do gustu, ale nie sposób było przejść obok niego obojętnie. Pod maską auta kryło się aż 280 KM, a na płynność jazdy wpływał napęd na cztery koła.

Samochody sportowe – poznaj naszą ofertę

Chciałbyś sprawdzić, jak poruszają się po torze kultowe samochody sportowe? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – przejazd sportowym samochodem! Proponujemy nowsze wersje wielu kultowych modeli, w tym przejażdżkę Subaru Impreza Sti, przejazd ferrari po torze lub jazda lamborghini. Udostępniamy naszym klientom popularne marki samochodów, które cieszą się uznaniem na całym świecie. W ofercie znajdują się między innymi różne modele Ferrari i Lamborghini. Możemy zorganizować przejażdżkę sportowym autem w wielu miastach, w tym między innymi w Warszawie, Toruniu, Łodzi, Krakowie czy Gdańsku.

Czytaj także:

Co daje tryb sportowy w samochodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *