Lamborghini – ciekawostki na temat marki

9 maja 2022, Kategoria: Blog

Lamborghini

Jeśli jesteś fanem luksusowych samochodów sportowych, na pewno bardzo dobrze znasz włoską markę Lamborghini. Czy wiesz, że jej początki wiążą się z produkcją… traktorów? Poznaj najciekawsze informacje na temat tego wyjątkowego producenta aut!

Od traktorów po samochody premium

Przez pierwsze lata działalności marka Lamborghini była kojarzona z produkcją traktorów. Przyjmuje się, że pewnego dnia jej twórca, Ferruccio Lamborghini zasugerował założycielowi marki Ferrari wprowadzenie zmian konstrukcyjnych w jednym z flagowych modeli aut. Enzo Ferrari nie potraktował poważnie uwag znajomego, dając odczuć swojemu rozmówcy, że ten jako producent traktorów nie zna się na sportowych pojazdach. Ambitny Ferruccio postanowił udowodnić mu, jak bardzo się myli i stworzył pierwszy sportowy samochód sygnowany swoją marką – 12-cylindrowy 350 GTV. Co ciekawe, pod wieloma względami ten model znacznie przewyższał ówczesne propozycje marki Ferrari.

Samochody wyścigowe dopracowane w najdrobniejszych detalach

Auta produkowane pod szyldem Lamborghini zawsze były dopracowane w najdrobniejszych detalach. Dotyczy to nie tylko ich wyjątkowego designu, ale także poszczególnych elementów eksploatacyjnych. Na szczególną uwagę zasługują opony – już od 1963 roku superszybkie samochody Lamborghini mają ogumienie renomowanej marki Pirelli. Co więcej, nierzadko opony włoskiego producenta są „szyte na miarę”, co pozwala idealnie dopasować je do konkretnych modeli pojazdów.

Lamborghini a auta terenowe

Nie każdy miłośnik motoryzacji wie, że Lamborghini ma na koncie również pojazdy terenowe. Kultowym modelem jest LM002 wyróżniający się luksusowym wyposażeniem. Skórzane i drewniane wykończenia, przyciemniane szyby z elektrycznym sterowaniem oraz nowoczesny zestaw audio znamiennie wpływały na komfort jazdy. Ten model samochodu był również produkowany w wersji wojskowej. W tym przypadku zamiast zamiast ekskluzywnego wyposażenia czekało na kierowcę specjalnie zaprojektowane miejsce na karabin maszynowy.

Gallardo – flagowy model od Lamborghini

Zastanawiasz się, który samochód Lamborghini przyniósł włoskiemu koncernowi największą popularność? Odpowiedź może być tylko jedna: Lamborghini Gallardo! Ten wyjątkowy pojazd był w produkcji przez 10 lat – od 2003 do 2013. Ponad 14 tysięcy kierowców zdecydowało się na jego zakup – żaden inny model nie cieszył się takim zainteresowaniem. To oryginalne auto szybko stało się kultowe, przyciągając uwagę sportowym designem. Lamborghini Gallardo wyróżnia się nieco kanciastym kształtem, który jednak nie odebrał mu dynamicznego charakteru. Jego maksymalna prędkość przekracza 300 km/h. Co więcej, auto osiąga 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy!

Chcesz przekonać się, jak to jest siedzieć za kierownicą luksusowego Lamborghini? Skorzystaj z naszej oferty! Możesz zarezerwować w dogodnym terminie przejazd po torze szybkim samochodem Lamborghini Gallardo lub wybrać inny model, na przykład Lamborghini Huracan. Zdecyduj się na jazdę po torze wyścigowym w wybranej lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *