Logo Lamborghini – jaka historia się za tym kryje?

3 kwietnia 2023, Kategoria: Blog

Lamborghini

Lamborghini to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych producentów samochodów sportowych. Auta tej marki są rozpoznawalne na całym świecie, także ze względu na charakterystyczne logo z bykiem. Czy wiesz, że w przeciągu lat ten emblemat wielokrotnie się zmieniał? Warto nieco bliżej poznać jego historię!

Pierwsze logo Lamborghini

Pierwsze logo Lamborghini w niczym nie przypominało rozpoznawalnego obecnie emblematu. Miało kształt piramidy podzielonej na trzy konturowe trójkąty. Na każdym z nich widniała jedna z trzech liter: F, L, C. Minimalistyczny emblemat szybko został zastąpiony charakterystycznym logo z bykiem.

Skąd wziął się byk w logo Lamborghini?

Po raz pierwszy byk w emblemacie Lamborghini pojawił się w 1963 roku. Czy wiesz, dlaczego właśnie to zwierzę zostało wybrane przez samego założyciela marki? Ferrucio Lamborghini urodził się 28 kwietnia, jako zodiakalny byk. Z pewnością inspiracją do logo była także jego sympatia dla tych zwierząt. Ferrucio uwielbiał śledzić walki byków, co dodatkowo wpłynęło na wygląd emblematu.

Dodatkowo warto wspomnieć, że Lamborghini od lat przyjaźnił się z Don Eduardo Miurą – znanym hodowcą tych walecznych zwierząt. Ukazany na logo byk od 1963 aż do dzisiaj jest w pozycji bojowej. Na przestrzeni lat zmieniała się jedynie jego kolorystyka – aktualnie zwierzę, obramowanie oraz nazwa marki, są w złotym kolorze, odcinając się od czarnego tła tarczy. Pierwotnie jednak logotyp wyróżniał się czerwoną tarczą, na której można było podziwiać czarnego byka – taka wersja emblematu została rozpowszechniona w drukowanych publikacjach.

Byk jako inspiracja dla superszybkich samochodów

Byk kojarzy się z siłą i brawurą, co świetnie odzwierciedla charakter sportowych samochodów sygnowanych marką Lamborghini. Warto podkreślić, że zwierzę stało się także inspiracją do wybranych nazw modeli. Od 1966 roku sportowe auta produkowane pod szyldem Lamborghini były nazywane nazwiskami sławnych torreadorów, popularnych ranczo czy też imieniem samych byków. Przykładem są takie modele samochodów, jak Islero, Gallardo czy wreszcie Miura, na cześć wspomnianego wcześniej hodowcy.

Sprawdź się za kierownicą Lamborghini dzięki Super-Cars!

Chcesz przekonać się, dlaczego to właśnie byk znajduje się w logo Lamborghini? Poznaj nieco bliżej wyjątkowe samochody sygnowane tą marką i sprawdź, jak wiele mają wspólnego z byczą siłą i brawurą! Dzięki Super-Cars możesz samemu ocenić osiągi tych kultowych pojazdów. Możesz zdecydować się na przejażdżkę po torze wyścigowym Lamborghini Gallardo, który zaledwie w 3,4 sekundy przyspiesza do 100 kilometrów! Maksymalna prędkość tego modelu wynosi 325 km/h. Oferujemy także jazdę po torze wyścigowym Lamborghini Huracan. Również w tym przypadku możesz liczyć na prędkość 325 km/h, ale Huracan nieco szybciej osiąga przyspieszenie do 100 km/h – już w 3,2 sekundy! Zastanów się, który model auta chcesz przetestować i już teraz zamów u nas jazdę w dogodnym terminie i w wybranej przez siebie lokalizacji.

Czytaj także:

Sportowy samochód – jak bezpiecznie nim jeździć?

Lamborghini – ciekawostki na temat marki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *