Logotypy samochodów sportowych – oto najpopularniejsze marki

7 sierpnia 2023, Kategoria: Blog

logotypy samochodów sportowych

Fani motoryzacji potrafią bez problemu zidentyfikować markę samochodu po samym logo. Czy wiesz, że za poszczególnymi logotypami kryje się interesująca historia i symbolika? Warto przyjrzeć im się nieco bliżej! Oto popularne logotypy samochodów sportowych!

Ferrari

Czarny rumak na tle żółtej tarczy to bez wątpienia bardzo charakterystyczne logo, które reprezentuje markę Ferrari. Wierzgający koń nawiązuje do wyjątkowej szybkości oraz wytrzymałości samochodów tego włoskiego producenta. Warto podkreślić, że logo ma bardzo długą historię – już w 1929 roku na wyścigowych autach od Ferrari można było dostrzec czarnego rumaka. Warto podkreślić, że wybór właśnie tego zwierzęcia to nie przypadek. Inspiracją do logo Ferrari był bowiem emblemat z wierzchowcem, który znajdował się na samolocie Francesco Baracca – pilota uczestniczącego w I wojnie światowej. Enzo Ferrari miał okazję poznać jego rodziców, którzy zasugerowali wykorzystanie charakterystycznego symbolu rumaka na włoskich samochodach.

Mercedes

Trójramienna gwiazda w kółku – logo Mercedesa znają nawet osoby, które nie interesują się motoryzacją. Jego wygląd wiąże się z pewną symboliką. Według przedstawicieli marki gwiazda ma nawiązywać do rozwijania działalności Mercedesa na trzech różnych polach – motoryzacji, lotnictwa oraz przemysłu morskiego.

BMW

Biało-niebieska szachownica z okalającym od góry napisem BMW to kolejne bardzo popularne logo. Również w tym przypadku mamy do czynienia z logotypem o bogatej historii. Charakterystyczny symbol już w 1917 roku stał się emblematem BMW. Biało-niebieskie kolory nawiązywały do flagi Bawarii, gdzie znajdowała się siedziba firmy. Z kolei szachownica miała przywodzić na myśl silniki lotnicze – BMW specjalizowała się w ich produkcji.

Audi

Marka Audi również wyróżnia się rozpoznawalnym logo w postaci czterech splecionych ze sobą kółek. Już w latach 50-tych producent zdecydował się na tę formę logotypu. Liczba kółek nie jest bez znaczenia – symbolizuje cztery firmy wchodzące w skład koncernu Audi Union, czyli Audi, Horch, DKW oraz Wanderer.

Lamborghini

Wśród najpopularniejszych logotypów samochodów sportowych warto także wyróżnić Lamborghini. Logo aut tego włoskiego producenta przedstawia złotego byka na czarnej tarczy. Wybór zwierzęcia nie był przypadkowy, ponieważ założyciel marki uwielbiał byki, które kojarzyły mu się z wytrzymałością tworzonych samochodów.

Dodge

Na przestrzeni lat logo marki Dodge zmieniało się wielokrotnie. Najbardziej rozpoznawalnym logotypem kojarzonym z amerykańskim producentem samochodów jest emblemat przedstawiający głowę górskiego barana. Jego symbolika nawiązywała do wyjątkowej wytrzymałości samochodów oraz możliwości poruszania się po trudnym terenie. Fani superszybkich aut świetnie kojarzą także logotyp demona, który pojawił się między innymi w modelu Dodge Challenger. Ten nietypowy emblemat znakomicie podkreśla wyjątkowe osiągi samochodu, który może poruszać się z prędkością dosłownie wbijającą w fotel.

Logotypy samochodów sportowych: Subaru

Wśród najbardziej rozpoznawalnych logotypów samochodów sportowych warto też wyróżnić logo Subaru. To sześć gwiazdek w owalnej obwódce. Nawiązują one do Plejad oraz ma przywoływać na myśl połączenie sześciu japońskich firm. Warto podkreślić, że logotyp ściśle wiąże się z nazwą marki, którą dosłownie można przetłumaczyć jako ,,zjednoczenie’’ lub ,,plejada’’.

Logotypy samochodów sportowych są ich znakiem rozpoznawczym. Jeśli chciałbyś przyjrzeć się im z bliska, zapraszamy do skorzystania z oferty Super-Cars! Dzięki nam możesz przekonać się, jak to jest prowadzić superszybkie auto z charakterystycznym logo czarnego rumaka lub z emblematem z gwiazdkami.

Czytaj także:

Logo Lamborghini – jaka historia się za tym kryje?

Jakie marki samochodów sportowych trzeba znać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *