Najbardziej znane tory wyścigowe na świecie

6 maja 2024, Kategoria: Blog

znane tory wyścigowe

Jeśli uwielbiasz wyścigi samochodowe, koniecznie powinieneś poznać najpopularniejsze tory wyścigowe na świecie! Niektóre z nich wyróżniają się bardzo krętą trasą, inne z kolei są znane ze względu na imponującą długość. Sprawdź, jakie są najbardziej znane tory wyścigowe na świecie!

Nurburgring

W 1927 roku, w pobliżu miasta Nurburg, wybudowano najbardziej znany niemiecki tor wyścigowy. Na początku składał się z dwóch części – północnej i południowej. Amatorzy szybkiej jazdy mieli okazję pokonywać na nim aż 174 zakręty. Niestety, trasa dość szybko przestała spełniać oczekiwania kierowców, ponieważ nie była dostosowana do nowoczesnych typów pojazdów. Początkowe przebudowy wciąż były niewystarczające – dopiero w 1981 roku znacznie skrócono północną pętlę i wprowadzono niezbędne modernizację. Zmodyfikowaną trasę wypróbował Stefan Bellof, który w nieco ponad 6 minut przejechał 20,8 kilometra z prędkością ponad 200 km/h. Warto podkreślić, że obecnie tor jest dostępny nie tylko dla zawodowców – część trasy oddano do ruchu publicznego, dzięki czemu każdy może sprawdzić swoje umiejętności pokonywania zakrętów.

Circuit de Monaco

Kolejnym popularnym torem wyścigowym jest znajdujący się w Monako Circuit de Monaco. Chociaż należy on do jednych z najkrótszych tras, jednocześnie zalicza się go do wyjątkowo wymagających. To właśnie na tym torze wyścigowym rywalizują ze sobą najlepsi kierowcy Formuły 1. Co ciekawe, na tej trasie znajduje się najwolniejszy zakręt w F1, który trzeba pokonać z prędkością około 50 km/h. Warto też podkreślić, że wyścigi na tym torze można podziwiać za darmo – nie trzeba kupować biletów.

Indianapolis Motor Speedway

Czy wiesz, który tor należy do najstarszych torów na świecie? Do tego grona z pewnością można zaliczyć Indianapolis Motor Speedway, wybudowany w 1909 roku w stanie Indiana. Powstał głównie z cegieł – z czasem jednak został zmodyfikowany, a cegły pozostały jedynie w linii startu/mety. Obecnie na torze odbywa się wiele prestiżowych wyścigów, w tym serie Formuły 1, NASCAR czy MotoGP.

Hokkaido Proving Ground

Jednym z najbardziej znanych torów wyścigowych jest także znajdujący się w Japonii Hokkaido Proving Ground. Co dokładnie wpływa na jego popularność? Warto zwrócić uwagę chociażby na jego imponującą długość – obecnie jest to ponad 16 km długości. Należy dodać, że tor stanowi także nowoczesny ośrodek badawczo-testowy Nissana, ale również inne marki samochodowe (na przykład Toyota) właśnie tutaj testują osiągi nowych modeli aut.

Podsumowanie  – znane tory wyścigowe

A może chciałbyś przekonać się, jak to jest pokonywać tor wyścigowy z zawrotną prędkością? Nie musisz wyjeżdżać do Niemiec czy Monako – w naszym kraju również znajduje się wiele imponujących torów wyścigowych. Przekonaj się, jak emocjonująca może być jazda sportowym autem! W Super-Cars możesz zarezerwować przejażdżkę między innymi po torze wyścigowym Silesia Ring, Poznań Główny czy Modlin. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – wybierz odpowiednią lokalizację i pomyśl, którym autem chcesz się przejechać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *