Najbrzydsze samochody na świecie? Poznaj nasze top !

25 kwietnia 2022, Kategoria: Blog

najbrzydsze samochody

Nawet najwięksi motoryzacyjni giganci mają na koncie auta, które zasługują na niechlubną opinię najbrzydszych samochodów. Zapoznaj się z naszą subiektywną listą pojazdów o wyjątkowo nieatrakcyjnym wyglądzie. Sprawdź, czy znajdziesz na niej auta, które również Tobie nie przypadły do gustu.

Najbrzydsze samochody na świecie? Oto top 5!

1. Fiat Multipla

Samochód Fiat Multipla nie spotkał się z uznaniem kierowców – ten model wciąż przez wiele osób jest uznawany za najbrzydsze auto świata. Jego znakiem rozpoznawczym jest specyficzny kształt karoserii. Światła drogowe zostały umieszczone na podszybiu, co zaowocowało charakterystyczną fałdą w przedniej części. To jednak nie wszystkie kontrowersje wprowadzone przez producenta. W samochodzie uwagę przykuwa także bąbelkowata szyba tylna. Ponieważ auto nie spodobało się kierowcom, jego kolejna edycja była znacznie zmodyfikowana, a charakterystyczne fałdy odeszły w zapomnienie.

2. Nissan S-Cargo

A gdyby tak połączyć delikatne zaokrąglenia z ostrymi liniami? Właśnie taka idea zdawała się przyświecać projektantom Nissana S-Cargo. Samochód wyróżnia się bardzo kanciastym tyłem i zaokrąglonym przodem. Jego tył jest praktycznie płaski, co wyraźnie kontrastuje z falistymi wykończeniami maski. Wszystko to sprawia, że auto wyglądało dość groteskowo i dość szybko przestało być produkowane.

3. Alfa Romeo SZ

Luksusowe samochody sportowe na ogół wyróżniają się wyjątkowym, nieco drapieżnym designem. Niestety, nawet najpopularniejsze marki specjalizujące się w produkcji aut premium mają na koncie kilka niepowodzeń. Przykładem jest Alfa Romeo SZ, który w niczym nie przypomina kultowych projektów tego koncernu. Samochód charakteryzuje się dziwnymi proporcjami i niestandardową linią świateł. Auto dość szybko dorobiło się przydomku – Il Mostro, czyli Potwór.

4. Toyota Prius

Klęskę w produkcji samochodów sportowych ma na koncie również Toyota. Wyjątkowo nieudanym projektem jest model Prius, który, delikatnie mówiąc, nie przypadł do gustu wielu kierowcom. Co prawda specyficzny kształt pojazdu zapewniał mu właściwości aerodynamiczne na wysokim poziomie, wygląd auta był dość dziwny.

5. Tata Nano

Jeszcze dziwniejszy jest samochód Tata Nano, czyli indyjska propozycja dla kierowców poszukujących naprawdę taniego auta. Atrakcyjna cena najwyraźniej nie idzie w parze z ciekawym designem. Auto jest krótkie, a przy tym dość wysokie, co skutecznie zaburzyło jego proporcje. Kółka wydają się być za małe na utrzymanie nieforemnego korpusu. Nic dziwnego, że nawet najbardziej oszczędni amatorzy motoryzacji nie byli zainteresowani zakupem tego oryginalnego pojazdu.

Postaw na auta sportowe

Zapomnij o najbrzydszych autach świata i poznaj ofertę najpiękniejszych pojazdów sportowych. Zachęcamy do wykupienia przejażdżki samochodem wyścigowym klasy premium. Znajdziesz u nas najnowocześniejsze modele aut, które cieszą się uznaniem kierowców na całym świecie. Przekonaj się, że pomimo kilku nietrafionych projektów, producenci sportowych samochodów zasługują na uznanie. Wybierz pojazd o wyjątkowym designie, taki jak Porsche 911, Ford Mustang, Lamborghini Gallardo czy Audi R8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *