Eventy motoryzacyjne w Polsce: od targów samochodowych po weekendowe spotkania miłośników aut

30 października 2023, Kategoria: Blog

eventy motoryzacyjne

Eventy motoryzacyjne cieszą się dużą popularnością wśród miłośników samochodów, stając się przy tym świetną okazją między innymi do poznania najnowszych modeli aut. Kierowcy chętnie biorą udział zarówno w większych imprezach, jak i weekendowych, bardziej kameralnych spotkaniach. Przekonaj się, dlaczego warto w nich uczestniczyć i poznaj wspólnie z nami najważniejsze eventy motoryzacyjne!

Poznań Motor Show

Czy wiesz, że największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej odbywają się w Polsce? Impreza Poznań Motor Show co roku przyciąga miłośników motoryzacji z różnych zakątków świata. Podczas eventu można podziwiać najnowsze modele samochodów topowych marek. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się strefa Super Cars, w której prezentowane są najdroższe i najszybsze auta. To tutaj miłośnicy motoryzacji mają szansę zobaczyć najmocniejsze pojazdy od Lamborghini, Ferrari czy Porsche. Poznań Motor Show jest podzielony na wiele stref tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć chociażby o strefie motocyklowej czy z pojazdami o alternatywnych rodzajach napędu.

Warsaw Motor Show

Coraz większą popularnością cieszy się także Warsaw Motor Show odbywający się w stolicy naszego kraju. Również podczas tego eventu można zapoznać się z najnowszymi modelami samochodów kultowych marek. Dla wielu uczestników niemałą atrakcją jest też strefa fana, gdzie odbywają się spotkania z gwiazdami. Warsaw Motor Show to także świetna okazja do przetestowania wybranych modeli aut oraz sprawdzenia się na torze wyścigowym. Warto też wspomnieć o pokazach driftu czy strefie oldtimerów, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Bez wątpienia jest to impreza, która spełni oczekiwania każdego – zarówno miłośnika samochodów sportowych, jak i motorów czy pojazdów zabytkowych.

Tematyczne eventy motoryzacyjne – targi i zloty

Poza największymi imprezami warto także zwrócić uwagę na weekendowe spotkania organizowane przez miłośników motoryzacji. W wielu polskich miastach regularnie odbywają się zloty właścicieli samochodów wybranych marek lub modeli. Należy wspomnieć chociażby o spotkaniach miłośników Fiata 126p lub aut marki Mercedes-Benz. Na uwagę zasługują także eventy poświęcone pojazdom zabytkowym. Przykładem jest coroczna impreza Retro Motor Show odbywająca się w Poznaniu, na której można podziwiać wystawę zabytkowych motocykli, pokazy youngtimerów i ekspozycję samochodów zabytkowych. Miłośnicy klasycznych aut często spotykają się także na mniejszych zlotach, które są okazją do wymiany doświadczeń. Informacje na temat weekendowych spotkań motoryzacyjnych można znaleźć w Internecie. Warto regularnie śledzić kalendarz imprez, aby nie przeoczyć najciekawszych eventów.

Podczas targów samochodowych bardzo często można sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą superszybkiego auta. Taką możliwość oferuje również Super-Cars! Zachęcamy do zarezerwowania przejażdżki po torze wyścigowym, aby przekonać się, jak emocjonująca może być jazda z zawrotną prędkością.

Czytaj także:

Kultowe auta – poznaj legendy motoryzacji

Ewolucja wyścigów samochodowych: od początków do współczesnych serii mistrzostw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *