Najdroższe samochody świata – poznajmy je wspólnie!

28 sierpnia 2023, Kategoria: Blog

najdroższe samochody świata

Luksusowe auta działają na wyobraźnię każdego miłośnika motoryzacji. Czy jednak wiesz, które z nich określa się jako najdroższe samochody świata? Poznaj z nami wyjątkowe auta dostępne tylko dla najbogatszych!

Pagani Huayra Codalunga

Naszą listę otwiera Pagani Huayra Codalunga – ekskluzywne auto wyprodukowane zaledwie w kilku egzemplarzach. Nie sposób przejść obok niego obojętnie – uwagę przyciąga przede wszystkim wydłużony, aerodynamiczny tył, który stylistycznie nawiązuje do kultowych bolidów z lat 60. Nieco futurystyczny wygląd szybko podbił serca fanów ultraszybkich samochodów. Warto podkreślić, że auto wyróżnia bardzo lekka waga – waży zaledwie 1280 kg. Pod maską kryje się 6-litrowy silnik V12 o mocy 840 KM. Pojazd rozpędza się do 100 km w niespełna 3 sekundy. Cena tego wyjątkowego samochodu wynosi ponad 29 mln złotych.

Bugatti – które modele są obecnie najdroższe?

Na liście najdroższych samochodów świata nie może zabraknąć aut marki Bugatti. Przykładem jest chociażby model Centodieci – ukochane auto Cristiano Ronaldo. Jego cenę szacuje się na ponad 35 mln złotych. Samochód zachwyca osiągami – maksymalna prędkość wynosi 380 km/h. Pojazd przypomina aerodynamiczne bolidy, a na jego wysoką cenę dodatkowo wpływa limitowana produkcja – Centodieci powstał w dziesięciu egzemplarzach. Nie jest to jednak najdroższy model od Bugatti.

Na szczególną uwagę zasługuje bowiem Chiron Profilée – jedyny egzemplarz został sprzedany za kwotę przekraczającą 43 mln złotych. W aucie zastosowano silnik wyposażony w 4 turbosprężarki. Jego przyspieszenie dosłownie wgniata w fotel – do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 2,3 sekundy. Jeszcze droższym modelem jest La Voiture Noire, którego cena przekracza 53 mln zł. Jego maksymalna prędkość wynosi aż 420 km/h, a pod maską kryje się 8-litrowy silnik. Samochód wyróżnia się także charakterystycznym nadwoziem na bazie włókna węglowego.

Najdroższe samochody świata? Poznaj Rolls-Royce Boat Tail!

Chociaż samochody marki Bugatti dominują na liście najdroższych aut świata, pierwsze miejsce bezsprzecznie należy do RollsRoyce’a! Model Boat Tail został zaprojektowany na specjalne zamówienie (wyprodukowano go zaledwie w trzech egzemplarzach), a jego cena przekracza 100 mln zł. Wzrok przykuwa przede wszystkim nadwozie o wysokości 5,8 metrów. Boat Tail sprzedawano wraz ze specjalnym wyposażeniem, w skład którego wchodziły między innymi kryształowe kieliszki oraz lodówka z szampanem z najwyższej półki. Zdejmowany dach pozwala poczuć się w nim niczym w kabriolecie. Dodatkowo producent zaprojektował kompatybilny z nadwoziem parasol przeciwsłoneczny oraz mechaniczny zegarek, który znajduje się w kabinie auta.

Przejedź się sportowym autem z Super-Cars!

Najdroższe samochody świata rozgrzewają wyobraźnię kierowców przede wszystkim ze względu na wyjątkowe osiągi. Na szczęście superszybkie auta nie są zarezerwowane wyłącznie dla milionerów. Chciałbyś przekonać się, jak to jest poruszać się z zawrotną prędkością? Skorzystaj z oferty Super-Cars i zarezerwuj przejażdżkę sportowym samochodem po torze wyścigowym!

Czytaj także:

Czym jeżdżą najbogatsi? Oto ich luksusowe auta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *