Nissan GT-R – co takiego ma w sobie?

8 maja 2023, Kategoria: Blog

GT-R Nissan

Niektóre sportowe auta w pełni zasługują na miano supersamochodów. Przykładem takiego pojazdu jest Nissan GT-R, który wciąż należy do grona najszybszych pojazdów świata. Warto poznać go nieco bliżej i przekonać się, co wpływa na jego wyjątkowy charakter!

Satysfakcjonujące osiągi

Podobnie jak inne supersamochody, Nissan GT-R przyciąga uwagę przede wszystkim swoimi osiągami. Warto podkreślić, że pod kątem osiąganych prędkości samochód przerósł oczekiwania fanów motoryzacji. Jeszcze przed światową premierą wiele osób porównywało go z takimi modelami jak chociażby Subaru Impreza. Szybko jednak okazało się, że Nissan GT-R znacznie przewyższa sportowe auta klasy średniej. W praktyce śmiało można go porównywać z gigantami świata motoryzacji spod szyldu Ferrari czy Lamborghini. Pod jego maską kryje się silnik 3.8 V6 o mocy 600 KM. Przyspieszenie do 100 km/h osiąga już w 2,9 sekundy. Nie sposób również nie wspomnieć o maksymalnej prędkości – aż 340 km/h!

Nietypowa konstrukcja

Na tle konkurencyjnych samochodów tej samej klasy Nissan GT-R wyróżnia się niestandardową konstrukcją. Nie jest to pojazd projektowany na bazie czterodrzwiowego sedanu jak w przypadku wielu innych sportowych modeli. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z zupełnie nową konstrukcją, która osiada na aerodynamicznym nadwoziu. Samochód zaskakuje również wewnątrz – na kierowcę czeka duży, nowoczesny ekran LCD, na którym ukazują się bieżące parametry auta. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji Nissan GT-R jest przede wszystkim bardzo wygodnym pojazdem. Kierowca może liczyć na doskonałą widoczność i komfortową pozycję za kółkiem. Wszystko to sprawia, że pomimo wyjątkowych osiągów Nissan GT-R znakomicie sprawdza się nie tylko na torze wyścigowym, ale także w typowo miejskich warunkach.

Nowatorskie rozwiązania japońskiego producenta

Nissan GT-R jest autem dopracowanym w najdrobniejszych detalach. Japoński producent zadbał zarówno o bezpieczeństwo jazdy, jak i komfort prowadzenia. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na same felgi – zastosowano w nich charakterystyczne żłobienia, które przeciwdziałają zerwaniu opony podczas zbyt gwałtownych skrętów. Ponadto, Nissan GT-R to samochód wyposażony w szereg elektronicznych podsystemów. Każdy ruch kierowcy jest kontrolowany przez systemy scalone i monitorowany przez komputery, dzięki czemu auto podlega automatycznej regulacji w zależności od stylu jazdy czy warunków panujących na drodze.

Sprawdź się za kierownicą Nissana GT-R!

Chcesz samemu się przekonać, dlaczego Nissan GT-R jest tak wyjątkowym samochodem? Dzięki Super-Cars szybko możesz sprawdzić jego osiągi! Naszym klientom proponujemy przejażdżkę po torze wyścigowym Nissanem GT-R zarówno w roli kierowcy, jak i pasażera. Przekonaj się, jakie to uczucie, gdy prędkość jazdy dosłownie wciska Cię w fotel! Możesz zdecydować się na jeden z 11 torów do wyboru – zastanów się, która lokalizacja najlepiej odpowiada Twoim preferencjom. Daj się ponieść niezapomnianym emocjom i poczuj się niczym zawodowy kierowca rajdowy!

Czytaj także:

Logo Lamborghini – jaka historia się za tym kryje?

Najpopularniejsze modele Ferrari

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *