Pierwszy samochód młodego kierowcy

16 września 2022, Kategoria: Blog

pierwszy samochód

Zastanawiasz się, jakie auto jest najlepszym wyborem dla młodego kierowcy? Zakup pierwszego samochodu nie może być przypadkowy! Sprawdź, czym należy się kierować w wyborze odpowiedniego auta dla świeżo upieczonego kierowcy!

Pierwszy samochód – czy warto wybrać markę premium?

Jeśli dysponujesz niewielką kwotą, zakup auta marki premium z pewnością nie jest dobrym pomysłem. Koszt takiego samochodu może znacznie przewyższyć Twój budżet, ale musisz pamiętać także o wydatkach związanych z jego utrzymaniem. Jako początkujący kierowca wciąż możesz nie czuć się wystarczająco pewnie za kierownicą. Musisz liczyć się z większym ryzykiem przypadkowego uszkodzenia auta. Jeżeli zdecydujesz się na samochód marki premium, ewentualne koszty naprawy będą znacznie wyższe niż w przypadku pojazdu mniej prestiżowej marki. Z tego samego względu najlepiej też postawić na auto, które nie jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów – naprawa tej części zawsze wiąże się z wysokimi kosztami.

Przykładowe propozycje samochodów dla młodego kierowcy

Dobrą propozycją dla świeżo upieczonego kierowcy jest samochód używany – w takim aucie ewentualne zarysowania, uszkodzenia lusterek i inne usterki, będą mniej bolesne. Istotne jest także, aby wybrany pojazd był dość popularny na rynku, dzięki czemu w razie potrzeby z łatwością będzie można znaleźć do niego części zamienne. Dobrym pomysłem może być na przykład Toyota Yaris. To jeden z bardziej wytrzymałych samochodów w klasie ekonomicznej, którego dodatkową zaletą jest niskie spalanie. Początkującym kierowcom poleca się również Opla Astrę. Te popularne i łatwo dostępne auta spełnią oczekiwania osób, które preferują pojazdy o nieco większych gabarytach. Ciekawą propozycją jest także doskonale znany wielu kursantom Fiat Punto. Ponadto, świeżo upieczony kierowca może też zwrócić uwagę na Forda Focusa.

Pierwszy samochód – bezpieczeństwo przede wszystkim

Samochód młodego kierowcy powinien być przede wszystkim bezpieczny. Niezależnie od wybranej marki należy zadbać o to, aby auto było wyposażone w najważniejsze systemy bezpieczeństwa. Oprócz ABS ważne są także poduszki powietrzne oraz kontrola trakcji. Pamiętaj również o sprawdzeniu prawdziwego stanu technicznego wybranego pojazdu. Historię auta możesz zweryfikować samodzielnie – wystarczy wpisać jego numer VIN do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Dzięki temu sprawdzisz, jaki jest termin ważności polisy OC, kiedy odbyło się ostatnie badanie techniczne oraz informacje o liczbie wszystkich dotychczasowych właścicieli auta.

Najlepszym wyborem dla początkującego kierowcy będą popularne auta klasy ekonomicznej. Jeśli jednak chcesz sprawdzić się za kierownicą luksusowego samochodu, skorzystaj z naszej oferty! Jazda za kierownicą sportowego auta jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Możesz zdecydować się na przejażdżkę na przykład Lamborghini, Ferrari, Nissanem lub Audi. To znakomita okazja, aby zweryfikować swoje umiejętności prowadzenia samochodu w ekstremalnych warunkach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Czytaj także:

Jak wybrać pierwszy samochód sportowy?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *