Porsche 911 – czy wiesz o nim wszystko?

16 maja 2022, Kategoria: Blog

Porsche 911

Porsche 911 w pełni zasługuje na miano kultowego modelu! Ten wyjątkowy samochód sportowy jest w produkcji od 1963 roku, a jego ósma, najnowsza generacja, pojawiła się po raz pierwszy w 2018. Auto wciąż cieszy się zasłużoną renomą, zdobywając serca nie tylko fanów szybkich pojazdów. Poznaj najciekawsze informacje o Porsche 911!

Problemy z nazwą

Czy wiesz, że na początku Porsche 911 miało być produkowane pod nazwą Porsche 901? Okazało się to jednak niemożliwe, ponieważ wyłączne prawa do nazewnictwa z zerem w środku miał inny koncern – Peugeot. Co ciekawe, pod szyldem niemieckiej marki ukazały się 82 egzemplarze z początkowym oznaczeniem 901.

Idealny wybór dla amatorów samochodów wyścigowych

Porsche 911 jest uznawany za trzeci samochód sportowy w historii motoryzacji. Został wyposażony w szereg rozwiązań dedykowanych amatorom szybkiej jazdy. Warto wspomnieć chociażby o napędzie umieszczonym za tylną osią czy niezależnym układzie tylnego zawieszenia. To wyjątkowe auto szybko zdobyło uznanie w oczach kierowców rajdowych. Już w latach siedemdziesiątych Porsche 911 było kojarzone z sukcesami na rajdach samochodowych. To właśnie nim poruszali się zwycięzcy wyścigów Daytona, Targa Florio czy Sebring. Obecnie ten model auta wciąż jest uznawany za jeden z najlepszych samochodów wyścigowych.

Porsche 911 – wyjątkowy design

Niewątpliwie Porsche 911 to jeden z najlepiej rozpoznawalnych samochodów sportowych. Wpływa na to jego wyjątkowy kształt, przypominający nieco Volkswagena Beetle’a. Nie jest to dziełem przypadku – oba modele zostały bowiem zaprojektowane przez Ferdinanda Porsche. Poza samym designem, warto przyjrzeć się innemu wspólnemu elementowi – oba auta mają silnik umiejscowiony w tyłu.

Samochód sportowy najwyższej klasy

Niemiecki koncern dba o wysoką jakość swoich kultowych modeli, czego przykładem jest także Porsche 911. Ten sportowy samochód od zawsze był produkowany w tej samej fabryce w Stuttgarcie. Koncern nie powierza produkcji aut innym zakładom, w trosce o utrzymanie wysokiej klasy oferowanych pojazdów.

Dane techniczne Porsche 911

Porsche 911 to auto dostępne w różnych wersjach. Niemiecki producent starał się sprostać oczekiwaniom każdego kierowcy, oferując kilka typów nadwozia: kabriolet, roadster i coupe. Samochód jest wyposażony w silnik benzynowy typu boxer. Jego moc to aż 620 KM, a maksymalna pojemność, w zależności od modelu, wynosi od 2981 do 3996 cm3. Na szczególną uwagę zasługuje prędkość Porsche 911, która może osiągnąć nawet 329 km/h. Niemniej satysfakcjonujące jest samo przyspieszenie do 100 km/h – w niektórych wersjach Porsche 911 auto osiąga je w nieco ponad 3 sekundy.

Podsumowanie

Chciałbyś przekonać się, jak to jest siedzieć za kierownicą tego kultowego samochodu? Zamów u nas przejazd Porsche 911 po torze wyścigowym, wybierając dogodną lokalizację. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić w praktyce wyjątkowe osiągi tego auta. Poczuj się jak kierowca samochodu wyścigowego i sprawdź swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych trasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *