Przygotowanie auta na zimę – jak to zrobić?

31 października 2022, Kategoria: Blog

przygotowanie auta na zimę

Zima zbliża się wielkimi krokami – czas zatem na przygotowanie auta na zimę! Sprawdź, o czym powinien pamiętać każdy kierowca, aby zabezpieczyć samochód przed szkodliwym działaniem mrozu, soli i śniegu. Jeśli z wyprzedzeniem zadbasz o stan techniczny swojego auta, jazda zimą będzie znacznie bezpieczniejsza.

Zadbaj o akumulator

Wielu kierowców choć raz doświadczyło zimą problemów z akumulatorem. Minusowe temperatury powietrza sprawiają, że uruchomienie silnika staje się znacznie trudniejsze. W skrajnych przypadkach poranny rozruch auta okaże się niemożliwy. Aby temu zapobiec, warto przed sezonem zimowym zbadać stan akumulatora za pomocą miernika. Dzięki temu dowiesz się, czy nie wymaga on natychmiastowej wymiany. Pamiętaj, że nowy akumulator lepiej poradzi sobie z zimowymi wyzwaniami.

Kup opony zimowe

Przygotowując auto na zimę, nie możesz zapominać o wymianie opon na zimowe. Dzięki temu zadbasz o swoje bezpieczeństwo, poruszając się po zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchniach. Zaleca się zakup nowych opon zimowych co pięć lat – jeśli dłużej będziesz korzystał z tego samego ogumienia, może ono stać się znacznie twardsze, co utrudni poruszanie się po drogach. Istotne jest również, aby przed zimą sprawdzić stan techniczny koła zapasowego, ze szczególnym naciskiem na jego oponę.

Sprawdź stan wycieraczek i poziom płynów eksploatacyjnych

Zimą wycieraczki pracują ze wzmożoną siłą, usuwając z przedniej szyby pozostałości po błocie pośniegowym, śnieg i inne zanieczyszczenia. Muszą zatem być w stu procentach sprawne, aby zadbać o idealną widoczność nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Najlepiej wymienić je przed sezonem zimowym, stawiając na produkty sprawdzonej marki. Wycieraczki wysokiej jakości nie piszczą podczas ścierania szyby i nie pozostawiają nieestetycznych śladów. Przed zimą musisz także wymienić płyny eksploatacyjne. Do spryskiwaczy należy wybrać środek odporny na zamarzanie, aby sprawdził się podczas przymrozków. Istotna jest również wymiana płynu chłodniczego – z czasem staje się on bardziej podatny na zamarzanie, a świeży preparat pozwala temu zapobiec. Warto też zdecydować się na wymianę oleju silnikowego, stawiając na preparat o jak najniższej liczbie oznaczenia ,,W’’.

Zabezpiecz auto przed zamarzaniem i korozją

Przed sezonem zimowym koniecznie trzeba także sprawdzić stan podwozia i nadwozia. Nawet najmniejsze zmiany korozyjne należy usunąć, ponieważ wilgoć i niższe temperatury powietrza mogą doprowadzić do ich szybszego rozprzestrzeniania. Istotną kwestią jest również skuteczne zabezpieczenie uszczelek przed zamarzaniem. Za pomocą specjalnego sztyftu lub sprayu możesz zrobić do błyskawicznie – skup się nie tylko na uszczelkach w drzwiach, ale także tych w bagażniku.

Podsumowanie – przygotowanie auta na zimę

Przygotuj samochód na zimę, aby zadbać o komfortową i bezpieczną jazdę. W Super-cars wiemy, jak ważna jest troska o stan techniczny pojazdów. Nasze auta zawsze są zabezpieczane przed okresem zimowym, aby wiosną zapewnić kierowcom najwyższe osiągi. Sprawdź naszą ofertę i skuś się na jazdę po torze wyścigowym w bardziej sprzyjających warunkach pogodowych.

Czytaj także: Opony zimowe – na co zwracać uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *