Skóra w samochodzie – jak o nią dbać?

19 września 2022, Kategoria: Blog

skóra w samochodzie

Skóra w samochodzie wymaga szczególnej troski, jeśli chcesz na długo zachować jej atrakcyjny wygląd. Jeżeli w swoim aucie masz właśnie takie obicia, nie możesz zapomnieć o ich odpowiedniej konserwacji. Pamiętaj, że bardzo ważne jest samo zapobieganie uszkodzeniom skóry, dlatego powinieneś chronić ją przed bezpośrednim kontaktem z potencjalnie szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jakie czynniki niszczą skórę?

Czy wiesz, co może być główną przyczyną uszkodzeń skóry? Jednym z czynników powodujących matowienie tego specyficznego materiału jest pot. Warto zatem zabezpieczyć tapicerkę przed bezpośrednim kontaktem z ciałem – wystarczy rozłożyć na niej matę ochronną. Czynnikiem wpływającym na niszczenie skóry jest także słońce, które może doprowadzić do jej wysuszenia, pękania i utraty koloru. Kierowca powinien zatem pamiętać o parkowaniu w cieniu oraz stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń przed promieniami słonecznymi. Oczywiście istotne jest także, aby na bieżąco usuwać jakiekolwiek zabrudzenia. Piasek czy okruszki mogą porysować skórę niczym papier ścierny, z kolei pozostawione plamy po napojach przyczynią się do odbarwień.

Jak odkurzać skórzaną tapicerkę?

Skórzana tapicerka samochodowa wymaga odświeżenia? Zanim przystąpisz do czyszczenia powierzchni, musisz dokładnie ją odkurzyć. Jeśli o tym zapomnisz, piasek i inne nieczystości mogą zniszczyć skórę podczas czyszczenia, powodując rysy i otarcia. Najlepiej odkurzyć tapicerkę za pomocą specjalnej końcówki z włosiem, aby uniknąć przypadkowego porysowania. Możesz również użyć specjalnego odkurzacza samochodowego z wąską końcówką, która z odległości wciągnie zabrudzenia. Pamiętaj, aby dotrzeć do najmniejszych zakamarków – powierzchnia do mycia powinna być idealnie gładka.

Czym myć skórę w samochodzie?

Do mycia skórzanej tapicerki najlepiej zastosować dedykowany preparat – na przykład do skóry naturalnej lub syntetycznej. Na rynku znajdziesz wiele specyfików przeznaczonych do konkretnego rodzaju skóry, w tym gładkiej lub porowatej. Podczas mycia przydatne okażą się ściereczki z mikrofibry i miseczka z ciepłą (ale nie gorącą) wodą. Preparat należy nałożyć na szmatkę, a następnie powoli przecierać skórzaną powierzchnię. Sama ściereczka powinna być dokładnie wyżymana, ponieważ wilgoć źle wpływa na skórę. W przypadku uporczywych zabrudzeń warto sięgnąć po specjalną szczoteczkę czyszczącą. Po umyciu tapicerki należy ją wytrzeć za pomocą czystej ściereczki. Przy regularnym korzystaniu z auta najlepiej konserwować skórzaną powierzchnię co 3-4 miesiące.

Skóra w samochodzie?

Jeśli zadbasz o regularne czyszczenie skórzanej tapicerki, Twoje samochodowe fotele będą przez kolejne lata zachwycać eleganckim wyglądem. Chcesz przekonać się, jak powinna wyglądać tapicerka w idealnym stanie? Wykup przejażdżkę samochodem sportowym w Super-Cars i sprawdź, jak prezentują się w środku najbardziej luksusowe auta. Nasi klienci mogą liczyć na szeroki wybór ekskluzywnych marek – dostępne samochody sportowe są w idealnym stanie, również wewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *