Słynni kierowcy wyścigowi: życiorysy, osiągnięcia i ciekawostki

31 lipca 2023, Kategoria: Blog

Słynni kierowcy wyścigowi

Sporty motorowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, co wpływa na popularność uczestniczących w nich zawodników. Wielu z nich zasługuje na miano prawdziwej ikony motorsportu! Dlatego teraz przed Tobą słynni kierowcy wyścigowi – poznajmy ich życiorysy  i odkryjmy ciekawostki na ich temat!

Juan Manuel Fangio

Juan Manuel Fangio to jeden z najsłynniejszych kierowców wyścigowych. Urodził się w Argentynie w 1911 roku, a pierwsze sukcesy na torze odniósł już w roku 1940. Siedem lat później przybył do Europy, aby kontynuować karierę kierowcy wyścigowego. W 1950 roku zadebiutował w Formule 1, a jego przygoda z tym prestiżowym wyścigiem trwała do 1958 roku. Przez ten czas pięciokrotnie sięgnął po mistrzostwo, deklasując rywali. Warto wspomnieć, że Juan Manuel Fangio z zawodu był mechanikiem samochodowym, dzięki czemu świetnie orientował się w konstrukcji bolidów. W 1957 roku po raz ostatni sięgnął po tytuł mistrzowski, stając się najstarszym w historii wyścigów mistrzem Formuły 1.

Słynni kierowcy wyścigowi – Michael Schumacher

Niemiecki kierowca wyścigowy Michael Schumacher to kolejna kultowa postać ze świata Formuły 1. Urodził się w 1969, a pierwsze doświadczenia w sporcie motorowym zdobywał w kartingu. Na początku brał udział w niemieckich seriach wyścigowych, a dzięki kolejnym sukcesom już w wieku 22 lat podpisał kontrakt z Formułą 1. Mistrzowski tytuł zdobył w 1994 roku, a rok później powtórzył swój sukces. W 1996 roku związał się z zespołem Ferrari i pod jego szyldem zdobył aż pięć kolejnych tytułów mistrzowskich. Ostatecznie wycofał się z Formuły 1 w 2012 roku. Michael Schumacher wciąż ma tytuł jednego z najlepszych kierowców F1. Przez lata swojej sportowej kariery zdobył 7 tytułów mistrzowskich, wygrał 91 wyścigów i 68 razy zdobył pole position. Warto wspomnieć także o jego działalności charytatywnej – przez wiele lat był ambasadorem UNESCO.

Lewis Hamilton

Współrekordzistą Michaela Schumachera w zdobytych tytułach mistrzowskich jest urodzony w 1985 roku Lewis Hamilton, przez wielu uznawany za najlepszego kierowcę wyścigowego Formuły 1 wszech czasów. Już jako chłopiec rozwijał swoje umiejętności na torach kartingowych, a w wieku zaledwie 12 lat przyjęto go do programu rozwojowego McLarena przeznaczonego dla młodych kierowców. Pierwsze znaczące zwycięstwo odniósł w 2005 roku w serii Formuły 3 Euro Series. W Formule 1 zadebiutował w 2005 roku, zdobywając drugie miejsce. W 2009 za swoje sportowe zasługi roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. Jego dobra passa trwała nadal – od 2017 do 2020 roku nie miał sobie równych na torze, co roku osiągając tytuł mistrzowski.

Poczuj się niczym kierowca wyścigowy dzięki Super-Cars!

Chcesz poczuć się niczym Lewis Hamilton lub Michael Schumacher? Skorzystaj z oferty Super-Cars i sprawdź, jak to jest pokonywać kolejne okrążenia z zawrotną prędkością! Możesz zarezerwować przejażdżkę po torze wyścigowym wybranym przez siebie modelem auta. Sprawdź naszą flotę supersamochodów i zdecyduj się na jeden spośród kilkunastu pojazdów.

Czytaj także: Formuła 1 – co musisz wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *