Tory wyścigowe – przegląd popularnych obiektów

2 maja 2022, Kategoria: Blog

tory wyścigowe

Marzy Ci się jazda sportowym autem po torze wyścigowym? Jeśli masz już swój ulubiony model samochodu, który chciałbyś przetestować, najwyższy czas wybrać odpowiednią trasę! Poznaj najpopularniejsze tory wyścigowe w naszym kraju i wybierz dla siebie idealną lokalizację.

Najpopularniejsze tory wyścigowe w Polsce

Tor Bednary

Jeśli preferujesz większe obiekty, przejażdżka po torze wyścigowym Bednary na pewno spełni Twoje oczekiwania. Czeka tu na Ciebie wiele motoryzacyjnych wyzwań, które pomogą Ci sprawdzić osiągi samochodu sportowego. Sama długość jednego okrążenia wynosi aż 2,5 km. Podczas jazdy kierowca pokonuje wiele wąskich zakrętów, ale może również rozpędzić się na prostej drodze. Tor Bednary cieszy się szczególną popularnością ze względu na obecność profesjonalnych obiektów szkoleniowych. Jednym z nich jest górka z różnicą poziomów 14 metrów, którą wieńczy zakręt nachylony pod kątem 10 stopni. Ciekawym wyzwaniem dla kierowców są również płyty poślizgowe oraz szarpak z kurtynami wodnymi.

Tor Jastrząb

W powiecie szydłowieckim czeka na Ciebie tor wyścigowy wybudowany od podstaw, zaprojektowany z myślą o najważniejszych potrzebach amatorów szybkiej jazdy. Obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszym kraju. Interesuje Cię jazda samochodem po Torze Jastrząb? Już teraz możesz skorzystać z naszej oferty, wybierając odpowiednie auto. Czeka tu na Ciebie 2,4-kilometrowa, asfaltowa trasa z kilkunastoma zakrętami. Kierowcy mogą skorzystać także z nowoczesnych płyt poślizgowych z kurtynami wodnymi oraz z toru kartingowego.

Tor Kielce Miedziana Góra

Jedną z ciekawszych propozycji dla fanów szybkiej jazdy jest też Tor Kielce Miedziana Góra. Podobnie jak w przypadku innych dużych torów wyścigowych, również tutaj kierowca ma do dyspozycji aż dwu kilometrowy pas startowy. Już od dłuższego czasu organizujemy przejażdżki po Torze wyścigowym Kielce Miedziana Góra, który pozwala sprawdzić się zarówno w ultraszybkiej jeździe, jak i w pokonywaniu różnych przeszkód. Szerokość toru wynosi 10 metrów, a łączna ilość zakrętów: 14.

Tory wyścigowe – wkrótce dostępne w ofercie

Stale poszerzamy naszą ofertę, starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Już niedługo kierowcy będą mogli zamówić przejażdżkę w zupełnie nowych lokalizacjach. Jedną z nich będzie Tor Poznań Główny, który wyróżnia się aż 12-metrową szerokością. Można na nim osiągnąć ekstremalne prędkości – nawet do 140 km/h. Warto wspomnieć, że właśnie na tym torze swoje umiejętności mieli okazję sprawdzić najlepsi kierowcy wyścigowi, w tym Robert Kubica i Michael Schumacher.

Niedługo pojawi się także w naszej ofercie Tor Silesia Ring zlokalizowany w Kamieniu Śląskim. To kolejna ciekawa propozycja dla amatorów tras o większych szerokościach – w niektórych obszarach jest to nawet 15 metrów. Tor został wyposażony w szereg zabezpieczeń, takich jak pułapki żwirowe czy barierki energochłonne. Dodatkową zaletą jest obecność nowoczesnego systemu odprowadzania wody.

Pamiętaj, że wszystkie tory wyścigowe, to idealne miejsce dla fanów motoryzacji! Sam sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *