Voucher

ważny przez 2 lata
od daty zakupu

Bezpiecznie

100% bezpieczeństwa przy
płatności online

14 dni na zwrot

14 dni na zwrot vouchera
bez podania przyczyny

100% Adrenaliny

Gwarancja adrenaliny
i niesamowitych przeżyć

Tor Poznań Główny

Wielkopolska ma się czym poszczycić! Tor Poznań Główny to jeden z chętniej wybieranych torów wyścigowych w kraju. Znajduje się on na granicy Ławicy i Przeźmierowa, nieopodal lotniska Poznań Ławica. Jeśli więc jesteś miłośnikiem jazdy sportowymi samochodami, lubisz adrenalinę i chcesz sprawdzić swoje umiejętności na dobrym torze – koniecznie sprawdź obiekt w Poznaniu.

 

Tor Poznań ma już długą historię. Jego budowę rozpoczęto w 1975 roku, a 1 grudnia 1977 roku oficjalnie go otwarto. Pasy startowe lotniska Poznań Ławica dały początek obecnego obiektu i do dziś pozostaje on najdłuższym torem wyścigowym w Polsce. Długość trasy wynosi 4083 m, szerokość 12 m, najdłuższa prosta 560 m, a zliczymy na niej aż 14 zakrętów – 9 prawych i 5 lewych.

Brzmi świetnie, prawda? Masz ochotę na podniesienie adrenaliny? Nic nie stoi na przeszkodzie – przejażdżka sportowym samochodem jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy sprawić sobie autoprezent i cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami, jakie dostarczy jazda na torze wyścigowym w Poznaniu.

Dane techniczne toru:

DŁUGOŚĆ TORU:

4083  metrów

SZEROKOŚĆ TORU:

12 metrów

ILOŚĆ ZAKRĘTÓW:

14 (5 w lewo,  9 w prawo)

NAJDŁUŻSZA PROSTA:

560 metrów

NAWIERZCHNIA TORU:

asfaltowa

Rzut okrążenia:

brak podlgądu

– start

– meta

>> – kierunek jazdy

– linia jazdy

Tor wyścigowy Poznań Główny

Tor Poznań Główny składa się z toru samochodowo-motocyklowego, ale na terenie obiektu funkcjonuje także tor kartingowy. Sprzyja mu świetna lokalizacja – zaledwie 10 kilometrów od Starego Rynku w Poznaniu. Niemniej świetna infrastruktura i fakt, że jako jedyny w Polsce otrzymał światową homologację wyścigową FIA oraz europejską UEM sprawiają, że tłumnie przybywają na niego miłośnicy szybkiej jazdy z całego kraju, a nawet z zagranicy.

Obiekt pełni wiele funkcji – z powodzeniem możesz na nim szlifować umiejętności jazdy, realizować spotkania biznesowe, wybrać przejażdżkę samochodem sportowym, o jakiej marzyłeś lub po prostu spędzić miło czas w gronie znajomych. Co ważne, tor wyścigowy Poznań Główny posiada uprawnienia do organizacji wyścigów, dlatego regularnie odbywają się tu prestiżowe zawody sportowe – m.in. Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski czy Mistrzostwa Polski Endurance.

Tor wyścigowy w Poznaniu

Ostra i szybka jazda to idealny pomysł na prezent dla drugiej osoby, ale też świetne sprawienie sobie radości poprzez taki autoprezent! Tor wyścigowy w Poznaniu chętnie ugości miłośników motoryzacji podczas różnych okazji. Wieczór kawalerski? Firmowa impreza integracyjna? Urodziny? Powodów są tysiące. Co więcej, pamiętaj że nie jest to rozrywka zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn – tor Poznań Główny na pewno przypadnie też do gustu paniom, które zaznają tu solidnej dawki emocji. Najdłuższy tor wyścigowy to nie tylko jazda sportowym samochodem, ale i okazja do spędzenia czasu na nowoczesnym i świetnie urządzonym obiekcie oraz oczywiście do odwiedzenia pięknego i mającego wiele do zaoferowania Poznania. Najlepszy prezent dla mężczyzny, a może spełnienie marzenia teściowej o przejażdżce superszybkim autem? Bez względu na powody, warto zdecydować się na odwiedzenie toru wyścigowego w Poznaniu! Moc niezapomnianych wrażeń gwarantowana!

 

Najpopularniejsze auta: