fbpx

TOR POZNAŃ GŁÓWNY

Wielkopolska ma się czym poszczycić! Tor Poznań Główny to jeden z chętniej wybieranych torów wyścigowych w kraju. Jazda po torze Poznań jest możliwa na granicy Ławicy i Przeźmierowa, nieopodal lotniska Poznań Ławica. Jeśli więc jesteś miłośnikiem jazdy sportowymi samochodami, lubisz adrenalinę i chcesz sprawdzić swoje umiejętności na dobrym torze – koniecznie zdecyduj się na przejazd Ferrari lub Lamborghini po torze Poznań.

 

Tor Poznań – jazda pełna możliwości

Tor Poznań ma już długą historię. Jego budowę rozpoczęto w 1975 roku, a 1 grudnia 1977 roku oficjalnie go otwarto. Pasy startowe lotniska Poznań Ławica dały początek obecnemu kształtowi obiektu i do dziś pozostaje on najdłuższym torem wyścigowym w Polsce. Długość trasy wynosi 4083 m, szerokość 12 m, najdłuższa prosta 560 m, a zliczymy na niej aż 14 zakrętów – 9 prawych i 5 lewych.

 

Ekstremalna przejażdżka po torze dla każdego

Brzmi świetnie, prawda? Masz ochotę na podniesienie adrenaliny? Nic nie stoi na przeszkodzie – przejażdżka super samochodem sportowym jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy sprawić sobie autoprezent i cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami, jakich dostarczy jazda na torze wyścigowym w Poznaniu. Przejazd Ferrari na pewno sprawi Ci wileką radość!

Dane techniczne toru:

DŁUGOŚĆ TORU:

4083  metrów

SZEROKOŚĆ TORU:

12 metrów

ILOŚĆ ZAKRĘTÓW:

14 (5 w lewo,  9 w prawo)

NAJDŁUŻSZA PROSTA:

560 metrów

NAWIERZCHNIA TORU:

asfaltowa

Rzut okrążenia:

brak podlgądu

– start

– meta

>> – kierunek jazdy

– linia jazdy

Tor wyścigowy Poznań Główny

Tor Poznań Główny składa się z toru samochodowo-motocyklowego, ale na terenie obiektu funkcjonuje także obiekt w ramach którego funkcjonowania, jest możliwa jazda po torze wyścigowym Poznań Kartingowy. Całości toru sprzyja świetna lokalizacja – zaledwie 10 kilometrów od Starego Rynku w Poznaniu. Niemniej świetna infrastruktura i fakt, że jako jedyny w Polsce otrzymał światową homologację wyścigową FIA oraz europejską UEM sprawiają, że tłumnie przybywają na niego miłośnicy szybkiej jazdy oraz samochodów sportowych z całego kraju, a nawet z zagranicy. To tutaj będziesz mógł zasiąść za kierownicą Lamborghini.

Tor w Poznaniu – wielofunkcyjna atrakcja

Obiekt pełni wiele funkcji – z powodzeniem możesz na nim szlifować umiejętności jazdy, realizować spotkania biznesowe, wybrać przejażdżkę samochodem sportowym takim jak Ferrari, o jakiej marzyłeś lub po prostu spędzić miło czas w gronie znajomych. Co ważne, tor wyścigowy Poznań Główny ma uprawnienia do organizacji wyścigów, dlatego regularnie odbywają się tu prestiżowe zawody sportowe – m.in. Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski czy Mistrzostwa Polski Endurance. Na tym obiekcie możesz więc poczuć się jak kierowca wyścigowy i przejechać się Ferrari, czy Lamborghini, oraz innymi samochodami ekskluzywnych marek.

 

Jazda po torze wyścigowym w Poznaniu – pomysł na prezent

 

Ostra i szybka jazda Lamborghini to idealny pomysł na prezent dla drugiej osoby, ale też świetny sposób na sprawienie radości sobie samemu! Tor wyścigowy w Poznaniu chętnie ugości miłośników motoryzacji podczas różnych okazji. Wieczór kawalerski? Firmowa impreza integracyjna? Urodziny? Powodów, dla których warto zdecydować się na atrakcję, jaką jest przejażdżka po torze wyścigowym, jest tysiące. Co więcej, pamiętaj, że nie jest to rozrywka zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn – jazda po torze Poznań Główny na pewno przypadnie do gustu też paniom, które zaznają tu solidnej dawki emocji. Najdłuższy tor wyścigowy to nie tylko jazda sportowym samochodem, ale i okazja do spędzenia czasu na nowoczesnym i świetnie urządzonym obiekcie oraz oczywiście do odwiedzenia pięknego i mającego wiele do zaoferowania Poznania. W jego okolicach dostępna jest też jazda po torze wyścigowym Bednary.

 

Najlepszy prezent dla mężczyzny, a może spełnienie marzenia teściowej o przejażdżce po torze wyścigowym superszybkim autem? Bez względu na powody, warto zdecydować się na odwiedzenie toru wyścigowego w Poznaniu! Moc niezapomnianych wrażeń gwarantowana!