BWM – wszystko, co musisz wiedzieć o tej marce!

14 lutego 2022, Kategoria: Blog

bmw

Bayerische Motoren Werke, czyli BMW, to jedna z najpopularniejszych marek samochodowych. Początki tego koncernu sięgają 1916 roku – w tym czasie głównym profilem działalności była produkcja silników samolotowych. Obecnie marka jest kojarzona z luksusowymi samochodami, ciesząc się zasłużoną renomą wśród najbardziej wymagających kierowców. W jej ofercie znajdziesz różne rodzaje pojazdów, w tym samochody wyścigowe. Sprawdź najciekawsze fakty o BMW!

Początki działalności BMW

Obecnie BMW kojarzy się głównie z produkcją aut, jednak przez pierwsze lata marka specjalizowała się w wytwarzaniu silników samolotowych, które były wykorzystywane do działań wojennych. Traktat o zawieszeniu broni zmusił firmę do zmiany działalności i w ten sposób pod szyldem marki zaczęły powstawać motocykle. Dopiero po 12 latach od założenia BMW rozpoczęło produkcję samochodów.

Skąd wzięło się logo BMW?

Warto poświęcić chwilę uwagi samemu logo BMW. Jest ono znakiem rozpoznawczym produkowanych aut – widnieje na przedniej części maski, zdobiąc pojazdy ekonomiczne, auta terenowe, samochody sportowe i inne pod szyldem tej marki. Bardzo długo większość osób uważała, że sam wygląd znaczka został zainspirowany śmigłem samolotu – co przecież świetnie wiązało się z początkową działalnością BMW. W rzeczywistości jednak pierwowzorem dla tego charakterystycznego logotypu był emblemat innej marki – Rapp Motorenwerke. Kolorystyka natomiast i kontrastujące zestawienie barw przypominające szachownicę mają swoje źródło w bawarskiej fladze.

Pierwszy samochód od BMW

Dzisiaj BMW cieszy się rozpoznawalnością jako marka mająca na koncie wiele innowacyjnych projektów motoryzacyjnych, oferująca samochody sportowe i ekonomiczne o unikalnym designie. Tymczasem pierwszy pojazd sygnowany tą marką (model Dixi) nie był w pełni oryginalny – bardzo przypominał popularne w tamtych latach auta Austin Seven.

BMW na torze wyścigowym

Samochody marki BMW już od wielu lat są produkowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Nic dziwnego, że dość szybko przykuły uwagę amatorów sportów ekstremalnych. Obecnie BMW to jeden z czołowych producentów samochodów wyścigowych, które biorą udział w prestiżowych zawodach Formuły 1.

Hybrydowe rozwiązania w nowoczesnych samochodach BMW

Marka BMW jako jedna z pierwszych podjęła się produkcji pojazdów hybrydowych. Warto zwrócić szczególną uwagę na model i8, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Wyróżnia się futurystycznym designem i niesamowitymi osiągami. To świetna propozycja dla osób, które uwielbiają przejażdżki sportowymi autami. Moment obrotowy w tym wyjątkowym samochodzie wynosi 420 funtów na stopę na minutę, a maksymalna prędkość to aż 150 mil na godzinę. Auto wyróżnia się jednak nie tylko satysfakcjonującymi osiągami, ale także szybkim czasem ładowania baterii.

Jazda rajdowa – postaw na BMW!

Chciałbyś przekonać się, na jakie osiągi możesz liczyć w przypadku sportowych aut od BMW? Skorzystaj z naszych usług i wykup jazdę po torze wyścigowym samochodem BMW E92 M3. To wyjątkowe auto, które rozpędza się do niesamowitych prędkości! Sprawdź, na czym polega fenomen samochodów sportowych marki BMW!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *