Transport zwierząt – jak bezpiecznie przewozić zwierzę w samochodzie?

30 stycznia 2023, Kategoria: Blog

zwierzę w samochodzie

Planujesz przejażdżkę samochodem ze swoim pupilem? Zanim wyruszysz w drogę, musisz zadbać o bezpieczeństwo zwierzęcia. Jeśli odpowiednio przygotujesz się do przewiezienia pupila, jazda samochodem może okazać się dla niego przyjemnym doświadczeniem. Sprawdź, o czym należy pamiętać przed podróżą z czworonogiem!

Dokładnie zaplanuj podróż ze zwierzęciem

Każdy odpowiedzialny właściciel czworonoga powinien odpowiednio wcześniej zaplanować wycieczkę autem – szczególnie w przypadku dłuższych tras. Ważne jest między innymi ustalenie postojów – nawet podczas krótszej przejażdżki nie należy o nich zapominać. Powinny być one zaplanowane w takim miejscu, aby zwierzę mogło bezpiecznie wyjść z samochodu, napić się wody lub zaspokoić potrzeby fizjologiczne. Istotne jest również zadbanie o lekkostrawny posiłek przed podróżą. Musisz przy tym pamiętać, aby nie karmić zwierzęcia na krótko przed planowaną wycieczką – pod wpływem stresu pupil może zwymiotować posiłek w samochodzie.

Przewożenie zwierząt w transporterze

Jeśli zamierzasz przewieźć samochodem kota lub psa mniejszej rasy, dobrym pomysłem będzie skorzystanie ze specjalnego transportera. Najlepiej wybierz plastikowy wariant, który w razie potrzeby z łatwością wyczyścisz. Alternatywą może być torba transportowa dla zwierząt. Bardzo ważne jest, aby pod żadnym pozorem nie ustawiać transportera pomiędzy siedzeniami – w tej lokalizacji może ulec zgnieceniu podczas wypadku. Najlepiej przypiąć go pasami do siedzenia. W przypadku szczeniąt możesz zastosować krótką smycz do auta, która uniemożliwia pupilowi poruszanie się po całym siedzeniu. Jeszcze inną opcją transportowania zwierzęcia jest zastosowanie specjalnych pasów bezpieczeństwa dla psów. Zakłada się je tak, jak szelki, a następnie przypina do punktu mocowania pasów samochodowych. Ważne jest, aby były one dobrej jakości, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału.

Jak bezpiecznie przewozić większe psy?

Jesteś właścicielem psa większej rasy? W takim wypadku możesz zdecydować się na przewiezienie czworonoga w klatce. Należy umieścić ją w bagażniku samochodu – oczywiście dotyczy to wyłącznie tych pojazdów, w których bagażnik łączy się z kabiną auta. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią klatkę. Powinna ona być wyposażona w wyjmowaną ściankę tylną, co pozwoli szybko wypuścić psa w przypadku wypadku uniemożliwiającego dostęp do bagażnika auta. Istotne jest również, aby klatka miała gumowe zabezpieczenia, dzięki którym pies zostanie odizolowany od hałasów, takich jak chociażby stukot podczas jazdy. Dobrym wyborem są także konstrukcje z ochroną przeciwsłoneczną, skutecznie zapobiegające przegrzaniu zwierzęcia.

Zwierzę w samochodzie – podsumowanie

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila i zdecyduj się na zakup specjalnych pasów do jazdy lub klatki samochodowej. Pamiętaj również o tym, aby podczas jazdy mieć z nim ciągły kontakt. Jeśli zwierzę będzie słyszeć znajomy głos, znacznie lepiej zniesie całą podróż, która nie stanie się dla niego traumatycznym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *